Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

EVDE ÜTÜ SPREYİ HAZIRLAMA

EVDE ÜTÜ SPREYİ HAZIRLAMA

EVDE ÜTÜ SPREYİ HAZIRLAMA

Ütü yapmak biraz zahmetli ve sıkıcı gibi gelebilir. Fakat ütü yapmanın pratik yollarını bildiğiniz zaman, aslında o kadar da zor değil. Mesela çamaşırlarınızı hafif nemli olarak ütüleyin. Göreceksiniz daha kolay açılacaktır. Yumuşatıcı kullanmak ütüyü kolaylaştırır. Hassas çamaşırlar için üzerine tülbent koyarak ütülerseniz kumaşınız parlamaz. Bol buharlı ve su püskürterek ütüleyin. Ütü spreyi ile ütülenen çamaşırlar ile de rahatlıkla ütü yapabilirsiniz. Evde ütü spreyi hazırlama yöntemleri ile bu işi ucuza getirebilirsiniz.

Ütü Spreyi Hzırlama 1

1 yemek kaşığı yumuşatıcı, 1 yemek kaşığı beyaz sirke ya da saf alkol ve yarım litre su. Bunların hepsini karıştırın ve sprey şişesine boşaltın. Çamaşırlarınıza sıkarak kurumasını bekleyin ve ardından ütüleyin.

Ütü Spreyi Hazırlama 2

1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı saç kremi, 3 su bardağı suyu karıştırın ve sprey şişesine alın. Yine çamaşırlarınıza sıkarak kurutun ve ütüleyin.

Ütü Spreyi Hazırlama 3

Evde ütü spreyi hazırlama yöntemlerinden biri de lavantalı ütü spreyi. Aynı miktarlarda sirke, su ve bir tutam lavanta. Lavantayı önce sıcak suda demleyin ve süzün. Malzemelerin hepsini karıştırın ve sprey şişesine alın. Çamaşırlarınız hem güzel koksun hem de çabucak açılsın.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ