Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

İster profesyonel bakım, ister evde bakım olsun cilt bakımı, cildinizin sağlıklı ve genç görünmesi için çok önemlidir. Kadınlar için daha da önemli olan bakımlar güzellik ve daha genç, kırışıksız bir cilt için yapılması gereken bir uygulamadır.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle cilt bakımı yaparken cildinizi tanımalısınız. Doğru ürünler kullanarak yapılan bakımlar, cildinize zarar vermeyecektir. Burada sizlere günlük olarak yapmanız gereken basit cilt bakımından bahsedeceğiz. Evde cilt bakımı nasıl yapılır başlıklı yazımızda, evde yapabileceğiniz basit ama bir o kadar da gerekli olan cilt bakımını işleyeceğiz.

Birinci Adım Temizleme

Cilt bakımında ilk adım temizlemedir. Cilt tipinize uygun bir temizleyici ile cildinizi temizleyerek işe başlayabilirsiniz. Sabah ve akşam yapacağınız temizlik bakımı cildinizin nefes almasını sağlayacaktır.

İkinci Adım Peeling

Haftalık bir rutin olması gereken bir bakımdır. Cildinizdeki ölü derileri arındırır ve cildinizin pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlar. Ayrıca evde doğal ürünlerle de yapabileceğiniz bir işlemdir.

Üçüncü Adım Nemlendirici

Cildiniz ister yağlı olsun, ister kuru, isterse de karma olsun fark etmez. Cildinizi temizledikten sonra mutlaka cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmalısınız.

Dördüncü Adım Güneş Kremleri

Cildinizi temizlediniz, peeling yaptınız ve uygun bir kremle nemlendirdiniz. Fakat güneş koruyucu kullanmadığınızda bütün bu bakımlar boşa gidebilir. Cildimizi yıpratan unsurların başında gelen güneş ışınlarından korumazsak, yaptığımız bakımlar uzun ömürlü olmayacaktır. O nedenle mutlaka güneş kremi kullanmalıyız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ