Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Ev Yapımı Doğal Sivilce Maskesi

Ev Yapımı Doğal Sivilce Maskesi

Sivilce kadınlarda olduğu kadar erkekler için rahatsız edici bir durum olup özellikle de kadınlar için büyük bir kabustur. Bu nedenle sivilcelerden kurtulmak için birçok yöntem uygulanmaktadır. Bu yazımızda deneyip uygulamaktan çok memnun kalacağınız ev yapımı sivilce maskesi tariflerini sizinle paylaşmak istedik. Denemenizde büyük yarar var.

Ev Yapımı Doğal Sivilce Maskesi

Evde yapacağınız sivilce maskesi sağlık açısından da önemlidir. Sağlıklı bir cilt için birkaç tarifimiz olacak.

Bal, limon, kabartma tozu ve yoğurt karıştırılarak günde 3 sefer yüze sürerseniz etkisini kısa bir zaman sonra görebilirsiniz.

Yumurta akını tek olarak da kullanarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yumurta akı cildi beyazlatır ve temizler. Denedikten sonra farkı göreceksiniz.

Ev yapımı sivilce maskeleri içinde bir diğer tarifimiz de ayva çekirdeği ile yapılan kür içerisine bebek pudrası ilave edilip yapılan maskedir. Bu karışımı yüzünüze uygulayın. Cildin ferahladığını ve gözeneklerin açıldığını fark edecek, sağlıklı bir cilde kavuşacaksınız.

Stresten Uzak Durma Ve Sağlıklı Beslenme Önemli

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme

Sivilceler sadece yüzün belirli bölgelerinde değil başka bölgelerde de oluşabilir. Bayanlarda çoğu zaman burun bölgesinde oluşur. Buna da en büyük etken yağlı yiyecek tüketimi, stres ve dengesiz beslenmedir. Kola tüketimine dikkat edin ve yağlı yiyeceklerden uzak durun. Kola ve yağlı yiyecekler sadece cildi değil vücudun birçok bölgelerinde sağlık tehdidi oluşturur.

Sağlıklı bir cilt için sivilce maskesi uygulamayı ihmal etmeyin. Ayrıca yüzünüzde çıkan sivilceleri sıkmayın. Sivilce sıkmak yüzdeki sivilcelerin çoğalmasına neden olur. Sivilceyi sıkmak yerine kurutmak sağlık açısından daha önemlidir. Sivilceli bölgelere pamuk yardımı ile gül suyu uygulayın. Birkaç kez bunu denedikten sonra sivilcelerin kuruduğunu fark edeceksiniz. En önemli uyarılarımızdan biri de asla yüzünüzde makyaj varken uykuya geçmeyin. Gece yatarken mutlaka cildinizi temizleyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
maltepe escort