Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Ev Dekorasyonunda Perde Seçimi

Ev Dekorasyonunda Perde Seçimi

Perdeler ev dekorasyonunda en zor detaylardan birisidir. Perde evdeki havayı değiştiren ve evi gösteren bir unsurdur. Bu nedenle ev dekorasyonu ve perde seçimi çok önemlidir.

Ev Dekorasyonunda Perde Seçimi

Tarzını yansıtacak dekorasyonunuz, uygun perde seçimiyle bütünlük sağlayacaktır. Ev dekorasyonunda perde seçimi ile ilgili bazı konulara dikkatinizi çekmek istedik.

Perdeleriniz mobilya tarzınıza uygun olmalıdır. Mobilyalarınız klasik ise perdeleriniz de klasik ya da parıltılı kumaştan olmalıdır.

Klasik tarzda olan perdelerinizi sağdan sola toplayıp perde tutucusu ile şekillendirerek aksesuarlar oluşturabilirsiniz. En alt kısma güneş ışınlarını kesen güneşlik ya da stor üzerine de tül gelecek şekilde düzenleme harika olur.

Perdelerinizin fon arkalarına astar uygulamak perdenin daha dolgun durmasını sağlayacaktır.

Ev dekorasyonunda perde seçimi yaparken eviniz spor tarzda ise panel perde veya Japon stili model perdeler kullanabilirsiniz.

Renkler de ev dekorasyonunda perde seçimi yaparken çok önemlidir. Koltuklarınızla aynı renkte değil de koltuğun içinde bulunan bir renk tonuyla aynı olmasına dikkat edin.

Işığı fazla alan odalarda hareketli tül ya da düz renk fonlarla kombinasyondan kesinlikle kaçının.

Ev dekorasyonunda perde seçimi çocuk odalarındaki temaya göre belirlenmelidir. Kızlar için pembe ton, erkekler için gemici temalı perdeler oldukça hoş olur.

Genç odaları için tercihiniz dijital baskılı perdeler olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ