Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Ev Almadan Önce Kendinize Sormanız Gereken Sorular

Ev Almadan Önce Kendinize Sormanız Gereken Sorular

Hayattaki en büyük hayallerden biri de ev sahibi olabilmektir. Para biriktirmek için çabalarsınız, bütün banka kredilerini teker teker hesaplarsınız ve kazandığınız paranın büyük bir bölümünü ev sahibi olmak için harcarsınız. Bu nedenle de ev alırken hata yapmak istemezsiniz.

Ev Almadan Önce Kendinize Sormanız Gereken Sorular

Ev alırken yapmanız gerekenler hakkında bir araştırma yaptık ve 5 maddelik bu soruları kendinize sormanız için derledik. İşte ev almadan önce kendinize sormanız gereken sorular;

Bütçem Bu Eve Uygun Mu?

Ev kiralarken veya satın alırken kendimizi kaptırır ve kriterleri yüksekte tutarız. Hatta bazen bütçemizi zorlayarak bir ev sahibi olmaya kadar gideriz. Bu nedenle ilk olarak bütçeye bir sınır koyun ve enaskari limiti kendinize baz alın. En baştan hata yapmaktan kaçının.

Yaşamak İstediğiniz Evde Çocuk Sahibi olmak Düşünceniz Var Mı?

İlk başlarda küçük bir evin size yeterli olacağını düşünebilirsiniz. Fakat ilerde çocuk sahibi olmak isterseniz bu sizi en az beş yıl sonra zorlamaya başlayacaktır. Ev sahibi olmadan önce bunun planlamasını mutlaka yapın.

Ev Aldığınız Bölgede En Az 5 Yıl Kalma Hedefiniz Var Mı?

Aldığınız evin hayatınızı kolaylaştırıyor olması, işinize olan mesafesi, genel konumu gibi detayları mutlaka göz önünde bulundurun. Belki de iki yıl sonra yoğun trafik sizi çok yoracaktır. Ev alacağınız muhit yaşam kaliteniz için de çok önemlidir. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

Kendinize Ait Bir Eve Sahip Olmayı İstiyor Musunuz?

Bir ev almayı düşünüyor olabilirsiniz fakat 2 yıl sonra nerede olacağınızı, ne iş yapacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman kendinize ait bir eve sahip olma fikrini bir kez daha düşünün. Beli de yatırım amaçlı düşünceleriniz vardır fakat taşınma masraflarını ve satış zorluğunu da düşünüp iyi değerlendirin.

Ev Alırken Mutlaka Evin Yasal Durumu Hakkında Bilgi Edindiniz Mi?

Sonradan üzülmemek için alacağınız evin yasal durumunu iyi araştırın. Haciz, tedbir ya da yasal sorunları olan evlerden kaçının. Güvenilir yerlerden ve profesyonel emlakçılardan fikir almanızı tavsiye ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ