Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

ERKEKLER KADINLARDAN NE İSTER?

ERKEKLER KADINLARDAN NE İSTER?

Genellikle kadınlar erkelerden ne ister sözünü daha fazla duyarız. Dilerseniz bir de erkekler kadınlardan ne ister ve beklentileri nelerdir aşk ve ilişkiler konusunda yapılan araştırmaların sonuçlarını sizlerle paylaşalım. İşte 10 maddede erkeklerin kadınlardan beklentileri;

Erkekler Kadınlardan Doyumlu Bir Cinsel Hayat İster

Bileninin aksine çoğu erkekte cinsel performans kaygısı fazladır. Bu kaygıyı onlara yaşatmayan ve yansıtmayan kadınlarla birlikte olmayı tercih ederler. Cinsel fonksiyonlar ve cinsel istek karmaşası  ile cinsel kimlik algısı erkeklerin cinsellikte en hassas ve zayıf alanı haline gelebilir.  Bazen biten evliliklerde sebebin cinsellik olduğu  göz ardı edilen ve buzdağının görünmeyen tarafı olduğu aslında bilinmesi ve önemsenmesi gereken bir gerçektir.

Sadakat Çok Önemlidir

Toplumsal değerler içerisinde kadının daha geri planda olması erkeğin aldatmasının affedilir bir kaçamak olarak görülüp kadının aldatması  cinayet sebebi olabiliyor. Eğer kadın aldatırsa erkeğin kadına olan güveni fazlasıyla çöküntüye uğrar. Hatta yıllar önce boşanmış olduğu bir kadının bir başka erkekle birlikte olmasını bile aldatma olarak gören erkek sayısı oldukça fazladır. Erkekler kadınlardan ne ister sorusunun en başta gelen cevaplarından bir tanesi de sadakattir diyebiliriz.

Sevilmek

Sevilme ihtiyacı erkeklerde anne sevgisinin bir tezahürüdür diyebiliriz. Erkekler sevilmeyi ister. İstatistikler göstermektedir ki erkekler genellikle annelerine benzeyen kadınlarla evlenmeyi tercih ederler.

Takdir Edilmekten Çok Hoşlanırlar

Erkekler kadınlara göre daha basit bir psikolojiye sahip olurlar. Takdir gerektirmeyen bir şey karşısında bile takdir görmekten hoşlanırlar. Ev işlerine yardım etmek ya da özel günler hatırlamak bile onlarda takdir edilme ihtiyacını doğurur.

Beğenilmek İsterler

Beğenilme duygusu kadınlarda daha fazla olsa da erkekler de beğenilmek isterler. Cömertliği, yakışıklılığı, imajı, işi gibi konularda beğenilmekten çok hoşlanırlar. Fakat kadınların bu konuda erkeği şımartmaması da oldukça önemlidir.  Egosu yükselen erkek serseri bir mayına dönüşebilir. Aman dikkat diyelim.

İlgi Görmeyi Severler

Kadınların ilgi konusunda çok beklentili olduğu söylense de, erkekler kadınlardan ne ister dendiğinde ilgi ister cevabıyla karşılaşırsanız sakın hiç şaşırmayın. Erkekler hayatlarının her döneminde kadınlardan ilgi görmeyi bekler.  Hediye vermek, merak edilmek, yoğun durumlarında yapılan yardım teklifi erkeklerin çok hoşuna gider.

Saygı Beklerler

Saygı kavramı sadece kadın erkek ilişkisi değil her tür ilişkide anahtar rolündedir. Toplumsal ve kültürel yapı gereği  erkek aile reisi rolündedir. Bu da erkekte saygı beklentisini daha fazla arttırır. Genelde ilişkide patron erkek olmak ister ve bu rol da saygı gerektirir.

Huzur İsterler

Erkekler bazen yalnızlık ve sessizlik isterler fakat kadınların buna pek tahammülü yoktur. Genellikle erkek maç izlerken, internette fazla dolaşırken veya kendi hobileriyle fazla ilgilenirken kadınlar söylenip şikayet etmeye başlarlar. Erkekler buna kadın dırdırı der ve bundan hiç hoşlanmazlar. Kadın erkek tartışmalarının çoğunu teşkil etmektedir.  Genede erkekler daha yoğun çalışma temposunda olduğundan huzur arayışına daha çok ihtiyaç duyar.

Hoşgörü Beklerler

Erkekler kadınlara kıyasla hoşgörü gerektirecek hataları daha çok yapar. Aldatma ve kaçamaklar da buna dahildir. Hoşgörülü olabilmeyi başaran kadın erkeğin gözünde her zaman bir adım önde yer alır.

Güvenilmek İsterler

Güven duyulan erkek kendine güvenli, hareketlerinde rahat, mutlu ve huzurlu olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ