Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Erkek Ve Kadınlarda Aldatma Nedenleri

Özellikle ataerkil toplumlarda aldatma konusunda erkeğe daha çok gözardı edilmekte, aşk ve ilişkiler tarafından olaya baktığımızda, hatta bazen erkektir yapar gibi bir bakış açısı da görülmektedir. Hatta aldatma erkeklerin ortamında bir övünme duygusu, teşvik etme, macera gibi bile görünmektedir. Kadında ise bırakın aldatmayı sıradan normal bir ilişki bile bazen ölüm nedeni bile olabiliyor. Bilindiği gibi birçok töre cinayetleri bu sebeplerle işleniyor.

Erkek ve kadınlarda aldatma nedenleri, Toplum kabul etse de etmese de aldatma hem kadının hem de erkeğin yapabileceği bir eylemdir. Biz bunu onaylasak da onaylamasak da bu bir gerçektir.

İçerik ve sıklık açısından kadının aldatması ile erkeğin aldatması oldukça farklılık göstere biliyor. Erkeğin aldatma girişimi için bir neden olması gerekmiyor. Yapılan araştırmalar ve uzmanların görüşüne göre erkekler duygusal ilişki ile seksi birbirinden ayırabiliyor. Hatta mutlu bir ilişki sürdürürken bile aldatma eğilimine girebiliyor. Öyle ki bilindiği gibi bazı toplumlarda erkeğin çok eşliliği seçmesi bile onay görüyor.

Erkek ve kadınlarda aldatma nedenleri derken gelelim kadının aldatmasına. Oldukça hassas olan bu konu için toplumsal gelenek ve öğretiler üzerinde sabitlenen algılar yaratılmıştır. Toplumsal olarak kadının aldatması genellikle daha çok ayıplanıyor. Son dönemlerde dünyanın birçok bölgesinde yapılan araştırmalar kadınlarda aldatma eyleminin her geçen gün arttığını gösteriyor. Şu soruyu da sormak gerekir. Erkekler aldatıyor da aldatırken hep bekar ve yalnız olan kadınlarla mı aldatıyorlar. Matematiksel olarak hoş ve sıradan karşılanan erkeğin aldatması ile yükselen oran kadının aldatmasını da doğal olarak yükseltiyor.

Geçtiğimiz günlerde İngiltere de bir evlilik bürosunun yapmış olduğu araştırma neticesinde görüşme yapılan 3000 kadının % 20’si eşini aldattığını söyledi. Oldukça çarpıcı bulunan bu sonuç karşısında yapılan araştırmanın boyutları genişletilerek kadınların erkekleri aldatma sebeplerini araştırdı. Çıkan sonuçları başlıklar halinde yazımızın devamında okuyacaksınız.

Erkek Ve Kadınlarda Aldatma Nedenleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ