Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

ERKEK GİYİMİNDE AKSESUAR SEÇİMİ

ERKEK GİYİMİNDE AKSESUAR SEÇİMİ

Günümüzde Erkek Aksesuarları denince aklınıza ne çok şey geliyor öyle değil mi? Eskiden sadece saat, kravat ve kravat iğnesi ile sınırlı olan erkek aksesuarlarını şimdi saymakla bitiremiyoruz. Modacılar artık sadece kadınlar için çalışmıyor. Erkekler için de çok şahane tasarım ürünler yapılmaya çoktan başlandı. Bu erkekler için çok sevindirici bir haber tabi ki. Özellikle kendine, giyimine ve bakımına önem veren erkekler için. Şimdi bu aksesuarları biraz açalım. Ayakkabı ve kemer uyumu ile başlayalım mesela, evet ayakkabı ve kemer erkek giyiminde Aksesuar seçimi olarak ilk başlarda gelmektedir. Ayakkabı da seçenek akıl almaz bir şekilde artmaktadır. Eski modellerden esinlenen tasarımcılar günümüzle harmanlayıp çoğu zaman ilginç denilecek modeller ortaya koymaktadır ve erkekler artık tabularını yıkayarak renkli ve ilginç model ayakkabıları gardıroplarına hızla eklemekteler. Çoğu kadın da olduğu gibi erkeklerde de ayakkabı bir tutkudur aslında. Sadece siyah ve kahverengi ayakkabının kullanıldığı dönemler çok eskide kaldı. Üstelik renkli ve değişik model ayakkabılar sadece gençlere değil orta yaş ve üstüne de hitap etmektedir ve erkekler ayakkabılarını ona uygun kemerler ile tamamlamaktadırlar.

Erkek Giyiminde Saat Ve Aksesuar Seçimi

Erkek Giyiminde Saat Ve Aksesuar Seçimi

Ayakkabı ve kemerden sonra saat erkek aksesuar sıralamasında yerini almaktadır. Takım elbiseler, spor kıyafetlerle, günlük kıyafetin ve hayatın vazgeçilmezlerinden biridir saatler. Saat koleksiyonuna sahip olanların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Deri saatler, metal saatler, eğlenceli saatler, renkli saatler ve çift saatleri olarak gittikçe seçenekleri artmaktadır.

Bir diğer erkek aksesuarı da gözlüklerdir. Gerek güneş gözlükleri, gerekse günlük hayatta kullanılan numaralı ve numarasız camlı gözlükler erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biridir ve çok sayıda modele sahiptir.

Erkek giyiminde aksesuar seçimi olarak, Anadolu kültüründen miras kalan bir erkek aksesuarı da şüphesiz tespihtir. Bazı yörelerde özel taşlardan yapılan tespihin birçok çeşit ve modeli mevcuttur. Doğal taşlardan yapılan tesbihlerin birçok hastalığa ve strese iyi gelen tesbih modelleri de vardır.

Gelelim memurların ve birçok iş adamının vazgeçilmezi kravata. Hatta bazıları için mecburi bir aksesuardır kravat. Ama artık yerini yavaş yavaş fular ve papyona bırakmaktadır. Önceleri sadece damat aksesuarı olan papyon artık erkekler tarafından daha çok tercih edilen aksesuarlar arasındadır. Birçok aksesuar da olduğu gibi kravat ve papyon’da da seçenek oldukça artmaktadır. Moda ve trendlere düşkün olan bir Erkek giyiminde aksesuar seçimi için gerektiği kadar önem verdiği sürece de seçenekler her geçen gün artmaya devam edecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ