Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

En Kolay Öğrenilen Diller

En Kolay Öğrenilen Diller

6800 çeşit biline dil vardır. Konuşma ve yazımı birbirinden farklı olan bu dilleri 300 tanesi halen kullanılmaktadır. Elbette ki birden fazla dil bilmek, günümüz koşullarında çok önemli. En azından İngilizce bilmek şart oldu. Peki en kolay öğrenilen diller hangileri?

En Kolay Öğrenilen Diller

İngilizce

Dünyanın neresine giderseniz gidin, İngilizce konuşan birine mutlaka rastlarsınız. Hem çok konuşulmaktadır hem de kolay bir dildir.

Afrikanca

Nambiya ve Güney Afrika’da konuşulmasına rağmen, 10 milyona yakın kişi bu dili kullanmaktadır. Bu dil Portekizce, Bantu, Flemenkçe, Khosian ve malay dillerinin karışımından oluşmuştur.

İspanyolca

En kolay öğrenilen diller arasında olan İspanyolca dilinin üzerinde, Arap dilleri ve Latin dillerinin etkisi fazlasıyla vardır. Başka Latin dillerine göre düzenlidir ve okunduğu gibi yazılmaktadır.

İtalyanca

İtalya, Malta, Arjantin ve İsviçre gibi ülkelerde kullanılmaktadır. Latin dilleri ile aynıdır. Fakat kelime sayısı olarak daha azdır.

Shwahili

Aslında Bantu dilidir. Arapça, Fransızca, İngilizce, Almanca ve Portekizce’den fazlasıyla etkilenmiştir. 140 milyon insan bu dili konuşmaktadır.

Flemenkçe

En kolay öğrenilen diller arasında bulunan Flemenkçe, Flamanca ve Hollandaca lehçeleri de vardır. Birçok ülkede resmi dil olarak kullanılır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ