Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

En İyi Bayan Otomobilleri

En İyi Bayan Otomobilleri

En İyi Bayan Otomobilleri

Otomatik vites olan otomobil modelleri bayan sürücülerin büyük bir çoğunluğunun tercihidir. Manüel vitesli araç kullanmanın zevki başkadır ve bu zevki tatmış olan bir bayan kullanıcı, manüel vitesli aracı tercih edebilir. Fakat bu çok nadir rastlanan bir durumdur. Bayanların otomatik vites araç tercih etmelerinin sebebi oldukça basittir. Çünkü bayanlar kendilerini çok fazla kasmadan veya gerilmeden rahat bir şekilde araç kullanmayı tercih ederler.

Örneğin manüel vitesli araç kullanımı sağlayan bayan bir sürücü, her yavaşlaması gerektiğinde veya kırmızı ışığa denk gelip durması gerektiğinde debriyaj ile vites değiştirme diğer taraftan ise gaz ve fren arasında ki sağlanması gereken dengeyi oldukça zor kurabilir. Fakat otomatik vitesli bir aracı kullanmak manüel araçlara nazaran daha rahat olmaktadır. Direksiyon hakimiyetinizi iyi sağlarsanız ve sol ayağınızı rahat şekilde boşa alırsanız araç kullanmanız daha kolay ve sakin olmaktadır. İşte bu yüzden bir çok bayan sürücü en iyi bayan otomobilleri olarak, otomatik vitesli araçları örnek göstermektedir. Manüel vitesli otomobiller ile otomatik vitesli olan araçların arasında elbette ki fiyat farkı bulunuyor. Ortalama olarak 5 ile 6 bin lira gibi bir fark olabiliyor. Bayanların otomobil konusunda aklında oluşan bir diğer soru işareti ise; kullanacağı otomobilin benzinli mi yoksa dizel mi olması gerektiğidir. Bu sorunun cevabını bulabilmek için önce iki farklı sistemin ne demek olduğunu bilmek gerekir. Dizel bir araç, benzinli araçtan farklı olarak piston içerisine yakıt gönderir ve ek olarak hava yerine sadece hava sıkıştırma sistemine dayalı olarak çalışan bir sistemdir. Bu yüzden özellikle tasarruf yapabilme düşüncesiyle araç kullanan sürücülerin tercihi dizel araçlar olmaktadır.

Fakat dizel araçlar tasarruf açısından her ne kadar avantajlı bir durum olarak görünüyor olsa da, benzinli bir aracın performansı dizel araçtan çok daha üstün olmaktadır. Bundan dolayı her iki otomobil de sürücüye aynı keyfi ve heyecanı veremez. Bunun yanında dizel araçlarda kullanılan malzemelerin daha kaliteli ve daha dayanıklı olduğu bilinmektedir. Dizel araçlara nazaran benzinli araçların bakım ve onarım masrafları çok daha düşüktür. Herhangi bir kaza durumunda benzinli araçların yol açabileceği masraf dizel araçlara göre daha az olmaktadır. Otomobiller de kullanılan her iki sistemi de iyice araştırmak gerekir. Çünkü birbirleri arasında iyi ve kötü özellikleri bulunmaktadır. Eğer sizde bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız veya aklınızda soru işaretleri ile dolaşıyorsanız güvendiğiniz araç firmalarına giderek bu sorunları çözebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ