Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

En Güzel Seyahat Ülkesi Kıbrıs

En Güzel Seyahat Ülkesi Kıbrıs

Kıbrıs coğrafik durumunu kısa bir araştırma yapmış olan herkesin bildiğini tahmin etsek de yine de sizinle kısaca bu bilgiyi paylaşalım. Yaz aylarında seyahat edilebilecek en uygun iklime sahip ülkelerden bir tanesi KKTC’dir.  Kıbrıs Akdeniz ikliminin tüm özelliği taşıyan bir tatil beldesidir. Eğer yaz mevsiminde güneşin ve denizin tadını doyasıya yaşayalım diyen biriyseniz Temmuz – Ağustos ayları tam da gezi planını yapacağınız yer Kıbrıs Adası’dır. En Güzel Seyahat Ülkesi Kıbrıs, sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde bile deniz sıcaklığının girilebilir derecede oluşundan,  yılın birçok ayında turistleri yoğun bir şekilde ağırlamaktadır.

En Güzel Seyahat Ülkesi Kıbrıs

KKTC eğlence dünyası da son derece gelişmiş olup dilediğiniz her tür eğlence imkanını seyahat ettiğiniz her şehirde bulabilirsiniz. Lüks otelleri ve casinoları, gece kulüpleri, barları ve özellikle ilkbahar ve yaz mevsiminde gerçekleştirilen festivalleri ile tatil programınıza apayrı bir heyecan ve farklılık katacaktır. Rahatlıkla şunu söyleyebiliriz ki Kıbrıs eğlence hayatı dünya çapında da iyi bir düzeye gelmiş bulunmaktadır. En Güzel Seyahat Ülkesi Kıbrıs farklı konsepteki eğlence mekanlarıyla tatil için Kıbrıs’a gelen misafirlerini sabahın ilk ışıklarına kadar eğlendirebilecek donanıma sahiptir.

KKTC alışveriş dünyası oldukça popüler olup birbirinden çeşitli dükkanları ve hediyelik eşya çeşitleri, marketleri her yerde görmeniz mümkündür. Gezi turunuz boyunca Kıbrıs sokaklarında karşınıza çıkacak vitrinlere bakmaktan kendinizi alamayacaksınız. Bu arada eğer seyahat programınız içinde alışveriş de varsa gelirken valizinizde mutlaka boş yer bırakmanızı öneririz. Alışveriş konusunda oldukça zengin olan KKTC’de özellikle bazı ürünler Türkiye’ye oranla oldukça ucuz.

En Güzel Kuzey Kıbrıs Seyahati

En Güzel Kuzey Kıbrıs Seyahati

En Güzel Kuzey Kıbrıs Seyahati

Toplu taşıma Kıbrıs’ta pek kullanılmıyor. Bu nedenle seyahat programınızda bu ayrıntıyı önceden göz önünde bulundurun. Taksi ve araç kiralama şehir içi ulaşım için oldukça fazla. Otobüs ve dolmuş seçenekleri de şehirler arası kullanılsa da saatleri hakkında iyice bilgi sahibi olmanız gerekiyor. En Güzel Kuzey Kıbrıs Seyahati için bir diğer seçeneğiniz araç kiralama olabilir. Fakat hatırlatmakta yarar var Kıbrıs trafiği soldan akıyor ve direksiyon da sağ kısımda yer alıyor. Trafikte sorun yaşamamak için bu çok önemli kısmı da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Gezi turunuzu yapmak için taksi de bir başka alternatif fakat KKTC taksi fiyatları Türkiye fiyatlarına göre oldukça yüksek. Taksimetre sistemi olsa da yola koyulmadan önce pazarlık yapmanızı önerebiliriz. En Güzel Kuzey Kıbrıs Seyahati için otel imkanlarından yararlanmak istiyorsanız seyahat programınızdan birkaç ay öncesinde rezervasyon yapmanızı kesinlikte öneriyoruz. Tatil için erken rezervasyon KKTC tatilinizi daha ekonomik boyuta getirecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ