Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

En Fazla Ziyaret Edilen Yer Topkapı Sarayı Müzesi

En Fazla Ziyaret Edilen Yer Topkapı Sarayı Müzesi

Osmanlı İmparatorluğu’nun padişahlarına ev sahipliği yapmış olan devletin idari merkezi olan Topkapı Sarayı sadelik içinde ihtişamı ile her gün İstanbul’a tatil amaçlı gelen turistleri ağırlıyor.

En Fazla Ziyaret Edilen Yer Topkapı Sarayı Müzesi

Topkapı sarayı müzesi sade mimarisi ile, ışıltılı hazineleri ile, harem ve hikayeleri ile o dönemin sevinç ve üzüntülerine adeta ayna tutuyor.

Topkapı Sarayının Osmanlı’da Önemi

İstanbul Topkapı Sarayı

İstanbul Topkapı Sarayı

Osmanlı Devleti’nin idari yapısını anlamak açısından, saray yaşamını gözlemlemek o hayatın içinde olduğunuzu hissettiren duygusunu yaşamak ve Osmanlı İmparatorluğu’nun sahip olduğu zenginliklere tanık olmak için gezi sever biriyseniz mutlaka görülmeli gerekli olan bir saray. Topkapı müzesi ziyaretinde, Osmanlı devletinin idari binaları ve padişahların ve  ailelerinin yaşadığı Harem dışında Kutsal Emanetler, Hazine, Padişahların Portreleri, Silah Koleksiyonu, Mutfaklar ve Porselen koleksiyonlarını ziyaret edebilir hayranlıkla bu eşsiz emanetleri yakından görme şansına sahip olabilirsiniz.

İstanbul’un fethinin ardından ve Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti İstanbul’a taşındıktan sonra  Fatih Sultan Mehmed tarafından inşa ettirilen ve sonra 1478’den itibaren 380 yıl boyunca devletin idari merkezi konumunda olup ve padişahlarla ailelerinin yaşam yeri olan Topkapı Sarayı, 9 Ekim 1924 tarihinde müze olarak ziyarete açıldı ve Topkapı Sarayı Müzesi adını aldı. O günden bugüne deyin seyahat severlerin ziyaretçi bakımından en yüksek müzelerden biri olarak hizmet vermeyi sürdürmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ