Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

En Çok Tercih Edilen Daire Tipi Hangisi?

En Çok Tercih Edilen Daire Tipi Hangisi?

TÜİK araştırmasına göre en çok tercih edilen daire tipi hangisi? Belli oldu. TÜİK’in ‘İllerde Yaşam Endeksi’ araştırmasının sonuçları açıkladı.

En Çok Tercih Edilen Daire Tipi Hangisi?

Bu verilere göre Isparta, yaşam endeksinde en yüksek endeks değerine sahip olarak  0.6745 ile ilk sırayı alırken, 0.6737 ile Sakarya ikinci, ve 0.6553 ile Bolu üçüncü sırayı aldı. Bu değerlendirmelere göre en çok tercih edilen ev tipi hangisi? Onu değerlendirelim.

İnsanların temel ihtiyaçlarını karşılayarak ve ekonomik ve kişisel risklere karşı korunma imkanı açısından gelir ve servet düzeyinde ise en yüksek endeks değerini 0.8788 ile İstanbul almış durumda.

En Gözde Daire Tipi;

Öte yandan Sancaktepe – Üsküdar, Mahmutbey metro hatları, Mecidiyeköy  Avrasya Tüneli, 3. köprü, 3. havalimanı hem çeperde, hem de merkezde hem de değer artışına neden oluyor. Bu verilere göre en çok tercih edilen daire tipi hangisi?

Doğrudan konut fiyatlarına yansımış olan bu değer artışı sonu neticesinde de erişebilirlik haliyle zorlaşıyor. Bu nedenle en çok talep hem oturumluk hem yatırımlık düşüncenin ortak noktası olan 2+1 daireler üzerine talepler yoğunlaşıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ