Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

EMİNİZ KIŞ AYI İÇİN BİRÇOK HAZIRLIKLAR YAPILDI PEKİ CİLDİNİZ KIŞA HAZIR MI?

EMİNİZ KIŞ AYI İÇİN BİRÇOK HAZIRLIKLAR YAPILDI PEKİ CİLDİNİZ KIŞA HAZIR MI?

Kış mevsimine girerken soğuk havadan en çok etkilenen ve yıpranan deriniz kış mevsiminde daha da çok bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Değişmekte olan hava koşulları, sert ve rüzgarlı hava, kalorifer ve sobaların olumsuz etkileri cildi fazlasıyla zorlar, yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına ve yıpranmasına sebep olur. Bunun önüne geçmek, soğuk havalardan dolayı cildin kaybettiği nem oranını yeniden kazandırmak sizin elinizde. İşte cildinizi kışa hazırlamak için 4 adımda yapacağınız bazı ipuçları:

EMİNİZ KIŞ AYI İÇİN BİRÇOK HAZIRLIKLAR YAPILDI PEKİ CİLDİNİZ KIŞA HAZIR MI?

Kurumuş Cildinize Ve Soğuk Havalara Karşı Tedbir Alın

Soğuk hava kan dolaşımını yavaşlatır ve cildin ihtiyaç duyduğu antioksidanlar ile besleyici maddeleri almakta zorlanır. Bu oluşum cildinizin yağ kaybına da sebep olur. Böyle olunca da cilt hassaslaşarak kurur, kızarmalar başlar ve dökülmeler görülür. Bu noktada uygulamanız gereken şey kaybolan nem oranını geri kazanmak. Bunu sağlamak için de sabah ve akşam saatleri olmak üzere iki tane nem oranı yüksek olan günlük bakım kremi kullanmalısınız. Bu kremi  ihtiyaç duyduğunuz anda gün içinde de kullanabilirsiniz. Cildin kuruduğunu hissettiğiniz anlarda uygulamalısınız. Duş sonrası da cildinizi mutlaka nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.  Cilt nemlendiriciniz de dikkat etmeniz gereken husus ürününüzün parfüm içermemesi ve anti paraben ile anti alerjik olmasıdır. Eminiz kış ayı için birçok hazırlıklar yapıldı peki cildiniz kışa hazır mı? Sorusu için aşağıdaki ayrıntıları göz önünde bulundurmanız cildiniz için çok iyi olacaktır.Günlük Cilt Temizliğinizi Mutlaka Yapın

Kuruyan cildin temiz olması ve dış etkenler ile makyaj etkenlerinden arınması gereklidir. Bu nedenle mutlaka günlük cilt temizliğinizi yapın. Yapılması gereken cildi temizlerken aşınma yapmayan, yağ tabakasına zarar vermeyen, yumuşak temizleyiciler kullanmaktır.

Peeling Yapmanın Tam Zamanı

Sağlıklı bir cilde sahip olmanın en önemli anahtarı tüm ölü hücrelerden arınmış olmasıdır. Kış mevsimi cildinizin ölü hücrelerden arınması için en uygun zamandır. Bu nedenle besleyici bakım ürünleri ile çok yüksek fayda elde edebilirsiniz. Peeling sayesinde cildiniz yenilenir, kan akışınız hızlanır ve hücreler yenilenip harekete geçer.

Suyun Cilt İçin Önemi

Sadece cilt değil, vücudun tüm dengesi ve korunması açısından en temel konulardan biri de yeterli miktarda su tüketmektir. Gün içinde en az 2.5 litre su içmeniz halinde kış mevsiminde kaybolan nemi geri kazanırsınız. Ayrıca cildiniz daha canlı ve daha parlak görünüm kazanacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ