Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

DÜZENLİ CİNSELLİĞİN YAŞAMIMIZA ÖNEMLİ KATKISI

DÜZENLİ CİNSELLİĞİN YAŞAMIMIZA ÖNEMLİ KATKISI

İster genç, ister yaşlı, ister evli, ister bekar hiç kuşkusuz düzenli cinsellik yaşam boyunca en önemli gereklilikten biri olmaktadır. Neredeyse tüm canlıların yaşamı boyunca, cinsellik açısından bakıldığında en önemli sağlık ve heyecan temeli cinsellik olarak görülmektedir.

DÜZENLİ CİNSELLİĞİN YAŞAMIMIZA ÖNEMLİ KATKISI

Yaşam Heyecan İsteksizliğini Engeller

Seks sonrasında testosteron hormonu düzeyinde artış olur ve libido yükselir. Libido yükselince de cinsel isteksizlik ortadan kalkar. Seksin düzenli olması isteksizliği ortadan kaldırır.

Kadınlarda Mesane Kontrolüne Destek Olur

Düzenli yapılan seks aşk kasları adı verilen pelvik taban kaslarında egzersiz görevi görür ve kadınlarda mesane kontrolünü destekler. Özellikle de menopoz dönemlerinde karşılaşılan mesane, barsak ve rahim sarkmalarında azalma gösterir. Vajınal esneklik ve ıslaklığı da sağladığı için vajina kuruluğunu engeller.

Kalp Krizi Riskini Azaltır

Düzenli cinselliğin yaşamımıza önemli katkısı bakımından, kalp krizi riskini azalttığı bilinmektedir. Hem kalp atış hızınızı artırır hem de östrojen ile testosteron hormonlarının düzeyinin dengede olmasına yardımcı olur. Bilindiği gibi bu hormonların çokluğu ya da azlığı kalp krizi riskini oluşturan sebepler arasındadır.

Yaşlanma Etkilerini azaltır ve Cildi Güzelleştirir

Seks vücuttaki kan dolaşımını artırır ve cilt hücrelerine daha çok oksijen taşınmasını sağlar. Bunun yanında vücuttaki kolejen üretiminin artmasını da sağlar. Bu nedenle düzenli seks sayesinde sarkmalar, lekeler azalır ve yaşlılık etkileri azalır. Sağlıklı, parlak, genç bir cilt görüntüsüne sahip olursunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ