Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Duygusal Zekasının Artması İçin Çocuğunuza Zaman Ayırın

Duygusal Zekasının Artması İçin Çocuğunuza Zaman Ayırın

Uzmanlar çocukların empati sahibi, mutlu ve sorumluluğunu bilen bireyler olarak yetişmesi için duygusal zekanın çok önemli olduğunu söylüyor.

Duygusal Zekasının Artması İçin Çocuğunuza Zaman Ayırın

Çocukların duygularını ifade edebilmesine imkan vermek, ona zamanınızı ayırmak, dinlemek ve bir sanat dalıyla ilgilenmesi için teşvik etmek uzmanların önerileri arasında yer alıyor. Tüm bunları yapabilmeleri için ve duygusal zekasının artması için çocuğunuza zaman ayırın. Ayrıca çocuğunuzun ileride sağlam sosyal ilişkiler kurması ve iletişimde becerili olmaları için duygusal zeka gelişimi de oldukça önem taşıyor.

Duygusal zekasının artması için çocuğunuza zaman ayırın ve öncelikle duygularını ifade edebilmesi için fırsat verin. Duyguların çeşitliliği ne kadar çok hayata geçerse çocuk da o kadar duygularını fark edecektir ve kendini uygun şekilde ifade edebilen bir birey olacaktır. Ayrıca çocuğunuzun bir sanat dalıyla uğraşması iç dünyası ve duygularını bu kanal yolu ile ifade edebilme imkanı doğacağından son derece faydalı olacaktır.
Çocuğa özel zamanlar ayırmak ve ihtiyacı olan ilgiyi tatmin edecek şekilde vermek, bazen serbest zamanlar ayırarak özgürce hareket etmesini sağlamak da yine çocuğunuzun kendi psikolojisinin olumlu yönlerini fark etmesine imkan sağlayacaktır ve bu şekilde de duygusal zekalarını gelişecektir. Duygusal zekasının artması için çocuğunuza zaman ayırın ve onu geleceğe daha güçlü hazırlayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ