Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Dünyaca Ünlü Modacı: Dilara Fındıkoğlu

Dünyaca Ünlü Modacı: Dilara Fındıkoğlu

Moda dünyasında genç, başarılı, kısa zamanda dünyaca ünlenen, gelecek vadeden yeni isim Dilara Fındıkoğlu.

Dünyaca Ünlü Modacı: Dilara Fındıkoğlu

Dilara Fındıkoğlu Madonna’dan Rihanna’ya birçok ünlü yıldızı giydiriyor. Başarılı ve dünyaca ünlü bu modacıyı biraz daha yakından tanıyalım…

Dilara Fındıkoğlu İstanbul doğumlu. Lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Londra’da bulunan dünyanın en prestijli moda okullarından olan Central Saint Martins’te eğitim aldı. Özgün ve sıra dışı tasarımları ile günümüzde ünlü yıldızları giydirerek başarı grafiğini hızla yükseltmeye başladı.

Central Saint Martins’ten mezun olduğu zaman basın için gerçekleştirilen mezunlar defilesine seçilmemişti. Defileyi protesto ederek seçilmeyen diğer öğrenci arkadaşları ile alternatif bir defile gerçekleştirdi. Dilara ismini bu defile ile duyurdu. Sistemi eleştirmesi Londra basınının çok ilgisini çekti ve Vogue’ da yayınlandı.

Tasarımlarında Türk kültürüne de yer veriyor. Ayrıca tasarımları içinde rock kültürü, punk ve kostümün tarihçesi de yer alıyor. Kendi hikayesi ve iç dünyasını tasarımlarında dikkat çekici hale getirmeyi başarıyor. Kendine ilham veren şeyleri  tasarımlarında sergiliyor.

Lady Gaga, Madonna ve Bella Hadid gibi ünlü yıldızları giydiren Dilara Fındıkoğlu Lady Gaga’nın oldukça beğendiği bir tasarımcı olup bir moda dergisi  röportajında Dilara için gelecek vadeden tasarımcı olarak söz etmişti. Bu röportaj sonrasında da hızla yükselen Dilara, Kanye West’ten bir mail almış ve Kim Kardashian’a da bir tasarım göndermişti.

Dilara Fındıkoğlu kumaşlarını Türkiye’den alıyor ve üretimi burada gerçekleştiriyor. Popüler kültürü sevmiyor ve podyum müziklerinde Erkin Koray, Barış Manço ve Cem Karaca’yı tercih ediyor.

Ünlü modacı John Galliano, Mary Katrantzou  ve Jeremy Scott gibi isimlerin yanında staj yaptı. Galliano’nun yanında staj yapmayı olağanüstü bir deneyim ve tecrübe olarak değerlendiriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ