Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Diyabette Dengeli Beslenme

Diyabette Dengeli Beslenme

Diyabet olmanız hayatınız boyunca sevdiğiniz yiyecekleri yemeyecek olmanız anlamına gelmez. Sadece yediğiniz yiyecek türüne ve miktarına daha çok sağlık açısından da özen göstermeniz gerekmektedir.

Diyabette Dengeli Beslenme

Diyabet hastalığı beslenme, kan şekeri kontrolünü sağlayabilecek tahıl, sebze, meyve, açısından zengin, ılımlı bir düzey seviyesinde protein ile yağ, kolesterolü sınırlanmış bir beslenme planı uygulamasıdır. Bu planda yemiş olduğunuz besinlerin çeşidi, miktar ve zamanı açısından bilinçli olarak ve uygun davranmanız yeterli olacaktır. Vücut gereken besinleri miktar ve zaman açısından belli bir dengede alması hiperglisemi ve hipoglisemiyi önleyerek, kan şekeri kontrolü sağlayıp bunların kontrol altına almasına yardım eder.

Şeker Hastalığında Düzenli Beslenme

Şeker Hastalığında Düzenli Beslenme

Şeker Hastalığında Düzenli Beslenme

Diyabet olan çoğu kişiler beslenme planına uymak için aile ile birlikte yemek yeme zamanını ayrıca birlikte yedikleri yemek çeşidini değiştirmeye gitmekte, kendine ayrı yemek hazırlamaktadır. Oysa günümüz şartlarında diyabeti olan da, diyabeti olmayan da sağlıklı beslenme için diyabette beslenme  önerilerinden pek  farklı değildir. Diyabet, kişinin temel besin ögelerine olan ihtiyaç düzeylerini etkilemez. Şeker hastalığında düzenli beslenme programı içerisinde iseniz, öğünlerinizden 1,5 saat sonra kan şekerinizi ölçüp farklı yiyeceklerin de kan şekerinizi nasıl etkilediğini saptayabilirsiniz. Böylece başka besinler ile menü planlaması yapmak için değişim listelerinden de faydalanırsınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ