Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Deri Koltuk Temizlemenin Doğal Yolları

Deri Koltuk Temizlemenin Doğal Yolları

Deri koltuklar çok modern ve şık durmalarına karşın, bakımı biraz zor olan bir malzemedir. O yüzden deri koltuk alırken bilmeniz gereken bazı şeyler var. Mesela fazla güneşe maruz kalmaması gerekir. Arada bir çatlamaması için bakım yapılması gerekir. Rengini kaybetmişse parlatılması gerekir. Deri koltuklarınıza veya herhangi bir deri eşyanıza maliyeti düşük şekilde bakım yapmanız için bazı tüyolar vermek istiyorum. Deri koltuk temizlemenin doğal yolları yazımızda, evde olan malzemelerle pratik bir şekilde temizlik yapabilirsiniz. Ayrıca deri koltuk temizliği yaptıktan sonra mutlaka iyice kurulayın.

Deri Koltuk Temizlemenin Doğal Yolları

Beyaz Sirke

Önce koltuğunuzun tozunu alın ve su ile beyaz sirkeyi karıştırarak, temiz bir bezle silin. Böylece hem mikroplardan arınacak hem de tertemiz olacaktır.

Keten Tohumu Yağı

2 yemek kaşığı kadar keten tohumu yağını yarım su bardağı sirke ile karıştırın. Renksiz bir bez yardımı ile daireler halinde silin. Sonrasında sadece su ile durulayın.

Gliserin

Deri koltuk temizlemenin doğal yollarından birisi de beyaz sabun ve gliserindir. Beyaz sabunlu suyu gliserin ile karıştırın ve temiz bir bezle silin. Ardından kurulayın.

Portakal ve Muz Kabuğu

Deri koltuğunuzu temizlerken muz ve portakal kabuklarından faydalanabilirsiniz. İç taraflarını koltuğunuza sürün ve kalıntıları ıslak bezle temizleyin. Göreceksiniz hem parlayacak hem de temizlenecek.

Duş jeli

Duş jellerini de koltuklarınızın temizliğinde kullanabilirsiniz. Ancak sulandırarak kullanmalısınız. Ardından durulayın ve kurulayın. Çok güzel bir parlaklık kazanacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ