Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Dekorasyon Önerileri Hangi Odaya Hangi Renk Boya

Dekorasyon Önerileri Hangi Odaya Hangi Renk Boya

Evinizin her odası için muhteşem bir dekorasyon bakımından aynı rengi düşünebilirsiniz. Fakat odaların kullanımına göre renklendirme tarz sahibi olmanızı sağlar. Bu yüzden odaları boyamadan önce tarzınıza dikkat edin.

Dekorasyon Önerileri Hangi Odaya Hangi Renk Boya

Kullanım amacı ve psikolojinize etkisini mutlaka düşünün. Buna dikkat edip boya seçiminde yapacağınız tercihler huzur dolu bir eve sahip olmanızı sağlar. Dilerseniz eviniz için hangi odaya hangi renk boya konusunda size birkaç ipucu verelim.

Mutfaklar İçin Özel Tavsiyemiz

Mutfakların sıcak ve samimi bir havaya dönüşmesi açısından kırmızı ve turuncu tonları tavsiye ediyoruz. Bu renkler insan üzerinde kan akışını hızlandıran ve iştahı çoğaltan etkiler yapar. Fakat mutfağınız L tipiyse veya küçükse pastel tonda renk doğru olmaz. Pastel renkler  küçük mutfakları boğacağı için daha açık renk tercih edilmelidir.

Oturma Odası İçi Nasıl Bir Renk

Dekorasyon önerileri arasında oturma odası, evin en çok zaman geçirilen odasıdır. Günün yorgunluğunu atılacağı bu odada  renkler stres alıcı olmalıdır. Yeşil ve mavi tondaki renklerle mümkündür. Oturma odanızı aynı zamanda beyaz renklerle de boyayabilirsiniz. Bu dinginlik verici olur. Evinizin salonunda istediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. Fakat tarzınızı düşünerek hareket ediniz. Eğer odanız klasik tarzı ifade ediyorsa salonda dore renkler kullanabilirsiniz. Fakat tarzınız modern dekorasyondan yana ise siyah ve beyaz gibi tercihler daha uyumludur.

Yatak Odaları İçin En İyi İki Renk

Hangi odaya hangi renk boya fikirlerinde evin en önemli yerlerinden birisi yatak odalarıdır. Dinlendirici bir uykudan sonra güne zinde başlamak için gerekir. Bunun nedenle rahatlatıcı etkileri olan ve uyku moduna geçmeyi destekleyici renkleri tercih ediniz. Mor ve lila tonlardaki en ideal olanlardır.

Banyoda Muhteşem Ferahlık

Banyonuzda kullanacağınız renkleri açık tercih ediniz. Modern bir banyonuz varsa, gri tonlarını seçebilirsiniz. Küçük banyolar için kapalı tonları seçmeyin. Aydınlık problemi yaşanan banyolarda gri tonlar boğucu olur. Işığı iyi ve ferah bir banyo için açık renkler tercih edilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ