Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Defne Yaprağı Ve Yağının Sağlık Ve Cilde Yararları

Defne Yaprağı Ve Yağının Sağlık Ve Cilde Yararları

Defne yaprağı birçok kullanım alanı olan bir bitkidir. Yemeklere hoş koku versin diye kullanırken, bir yandan da cildimize, saçımıza uyguluyoruz. Hatta sağlığımız için bile kullanıyoruz. Defne yaprağı ve yağının sağlık ve cilde yararları yazımızda önce sağlık açısından yaralarına bakalım.

Defne Yaprağı Ve Yağının Sağlık Ve Cilde Yararları

Defne yaprağının ve yağının sağlığa yararları, Şekeri dengeler, ateş düşürücü etkisi vardır. Gribe ve soğuk algınlığına iyi gelir. Gargara yapıldığında bademcik de oluşan iltihapları kurutucu özelliği vardır. Kas gevşetici ve gaz gidericidir. Antibiyotik özelliği yüksektir ve birçok mikrop ile mantarın oluşmasını engeller. Yanıklara, su toplayan bölgelere ve yaralara uygulanabilir. Vücut sıcaklığını ve ateşi düzenler. Böylece terin vücuttan atılmasını sağlar. Harika bir kas gevşetme özelliğine sahiptir. Kan basıncını düzenleyerek migren, baş ağrısı, kas ağrısı ve omuz ağrılarına çok iyi gelmektedir.

Defne Yaprağı ve Yağının Cilde ve Saça Faydası

Defne Yaprağı ve Yağının Cilde ve Saça Faydası

Defne Yaprağı ve Yağının Cilde ve Saça Faydası

Saç diplerine masaj yaparak uygulandığında hücreleri canlandırarak saçın dökülmesini ve kepeklenmesini engellemeye yardımcı olur. Ayrıca saçların yağlanmasına engel olarak, daha güçlü, daha parlak ve daha sağlıklı olmasına neden olur. İnce ve zayıf saçları güçlendirir ve kırılmış saçların onarılmasına yardımcı olur. Ayrıca saç diplerini beslediği için iyi bir saç uzatma özelliği vardır. Cilde faydası ise öncelikle ciltteki ölü derilerin atılmasına sebep olur. Ciltte oluşan yağların, sivilcelerin, kırışıklıkların ve lekelerin giderilmesinde çok etkindir. Yağlı, kuru ve hassas ciltli olanların kolayca kullanabilmesi mümkün. Yani her cilt tipine uygun olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Egzama, sivilce, pişik, sedef, isilik, alerji, mantar, kaşıntı gibi birçok cilt hastalıkları için iyi geldiği bilinmektedir. Cildi parlak gösterir ve canlandırır. Masaj olarak uygulandığında yorgunluğu alan ve dinlendiren bir etkisi vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ