Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Çinli Kadınların Güzellik Sırları

Çinli Kadınların Güzellik Sırları

Çinli kadınların yüzleri hep gergin, lekesiz ve olduğundan daha genç gösterir. Peki bu bir genetik özellik mi yoksa uyguladıkları özel sırları mı var? Evet biraz genetik biraz da geçmişten gelen gelen güzellik sırları var. Cildi genç gösteren maskelere büyük önem veriyorlar.

Çinli Kadınların Güzellik Sırları

Parlak ve genç bir cilt maske kullanıyorlar. Bu maskelerden en çok kullandıkları ise inci tozundan yapılan maskedir. İstiridye kabuğu, yumurta, bal ve inci tozu karıştırılarak kullanılan bu maske ile ciltte oluşan tahrişleri önlemeye yardımdı olarak cildi yatıştıran bir özelliği vardır. Parlak bir cilt için ise nane yaprakları kullanarak ciltlerinin parlamasını sağlarlar. Çinli kadınların güzellik sırlarından birisi de yeşil çaydır. Antioksidan özelliği bulunan yeşil çay, aynı zamanda cildi gençleştirerek, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Doğal Maskeler

Çinli kadınların genç görünmek için uyguladıkları bir diğer malzeme de pirinç suyudur. Zaten pirinç çok tükettikleri bir bakliyattır. Pirincin suyunu cilt bakımı için kullanmaktalar. Pirinci ıslatarak beyaz suyu ortaya çıkana kadar karıştırırlar. Bu karışımı pamuk ile ciltlerine sürerek bekletirler. Artan suyu dolapta saklayabilirsiniz. 3 veya 4 gün sonra dökerek yenisini yapmalısınız.

Kırışıklık Azaltmak İçin

Çinli kadınların ciltleri pürüzsüz, yumuşak ve esnektir. Bunun için ise yumurta akı kullanırlar. Yumurta akını yüzlerine sürerek 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla yıkarlar.

Yüzde Oluşan Şişlikler İçin

Hücrelerin yenilenmesi ve yüzde oluşan şişliklerde kurtulmak için ise yüz masajı yaparlar. Böylece ciltteki kan dolaşımı artar. Bunlardan birkaç tanesi ise şöyle; kulaktan başlayarak köprücük kemiğine doğru yapılan harekettir. Dairesel şekilde yapılan ve yukarı doğru çekilen bir harekettir. Çene kemiği ve çenenizi de ovarak yapılır. Göz altları için işaret parmağı kullanılır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ