Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Cilt Bakımını Artık Kadınlar Kadar Erkekler De Yaptırıyor

Cilt Bakımını Artık Kadınlar Kadar Erkekler De Yaptırıyor

Günümüzde artık cilt bakımı sadece kadınları değil erkekleri de ilgilendiriyor. Eskiden erkekler tıraş olarak kendi cilt bakımlarını da bir şekilde ev koşullarında yapmaya çalışıyordu.

Cilt Bakımını Artık Kadınlar Kadar Erkekler De Yaptırıyor

Artık erkekler de de cilt bakımına daha profesyonel ve daha sağlıklı yaptırmayı ihmal etmiyor. Günümüz trendi olan kirli sakal erkeklerin sıklıkla tercihi olmaya başladı. Fakat bu şekilde cilt temizliğini sağlıklı bir şekilde yapmakta zorlanıyorlar. Bu nedenle erkeklerin de kadınlar gibi cilt bakımı yaptırmaları şart oldu.

Tatilden Sonra Botoks

Kadınlarda dolgu ve botoks oldukça yaygın. Özellikle tatilden dönüşte yaşlılık görüntüsünü ortadan kaldırmak için dolgu ve botoks bakımlarının yapılması oldukça fayda olmaktadır.

Sıcaklar sonbaharda azaldığı için ödem ve kanama riski azalır. Yani risk azalmış olur. Estetik ve plastik cerrahi bu dönemde gündeme gelir. Özellikle bu dönemde gözaltı, göz kapağı, burun estetiği ve cilt sarkmaları operasyonları ön planda olur.

Göğüs estetiği, kol ve karın gerdirme estetiği, vajinal estetik ve liposuction sonbahardan itibaren başlar ve Haziran ayına kadar sürer. Bu aylar bu estetikler için en uygun aylardır.

Saçsız Dolaşmayı Kimse Sevmez

İstisna durumlar dışında kadın ya da erkek kimse saçsız dolaşmayı sevmez. Sonbahar ayları saç ektirme ve sonrası bakımı için de uygun bir dönemdir.

Burun Estetiği Neden Sonbaharda Yapılmalıdır?

Burun oldukça kanama eğilimi gösteren bir bölge olduğu için bu estetiğin sonbaharda yapılması daha uygundur. Burundaki kemik müdahale gördüğü için kızarma, morarma ve ekimozlar yaşanır. Bunlar da soğuk kompresle hafifler. Sıcak aylarda yapılan burun estetiği daha çok şikayetlerin yaşanmasına sebebiyet veriyor. Ödemlerin inmesi daha çok zamana yayılıyor. Serin havalarda yapılan estetik daha az şikayetlerle sonuçlanıyor. Kısacası sonbahar estetik ameliyatlar için en uygun dönem olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ