Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Cildimizi Sabun İle Yıkamak Zararlı mı?

Cildimizi Sabun İle Yıkamak Zararlı mı?

Cilt temizliği daha sağlıklı, daha parlak ve ışıldayan bir cilt için rutin olmalıdır. Bütün günün ardından ve özellikle makyaj yapmışsanız bu temizlik rutini daha da önem taşır.

Cildimizi Sabun İle Yıkamak Zararlı mı?

Cilt temizliği daha sağlıklı, daha parlak ve ışıldayan bir cilt için rutin olmalıdır. Bütün günün ardından ve özellikle makyaj yapmışsanız bu temizlik rutini daha da önem taşır. Cilt güzelliği ve sağlığı için mutlaka makyajdan arındırmalı, toniklemeli iyice temizlenmelidir. Böylece cilt erken yaşta yıpranmaz, güzel görünür ve sağlıklı olur. Peki cilt temizliği için sabun kullanmak cilde zarar verir mi?

Günümüzde cilt temizliği için kullanılan yüz yıkama jelleri, tonikler, arındırıcılar oldukça fazla çeşitlidir. Ancak cilt temizliğinde sabun tercih ediyorsanız bazı bilgilere sahip olmanız gerekir. Örneğin kullanmış olduğunuz sabunun içerisinde zararlı maddelerin bulunmaması gerekir. Sabunun içerisinde PH değeri cilt yapısına uygun değilse, nemlendirici oranı düşük veya hiç yoksa, fazla oranda kimyasal madde ve esans içeriyorsa zamanla cildinizde yıpranmalar, tahrişler, kırışıklıklar ve kurumalar olabilir. Bazı kokulu sabunlar özellikle de cildi hassas olanlarda alerjilere ve kızarmalara neden olabilir. Aldığınız sabunun öncelikle PH değerine bakılmalıdır. Bu oran 5.0 ile 5.6 arasında olmalıdır. Ayrıca içeriğinde nemlendirici olmalı ve kokusuz olmalıdır.

Sabunun Cilde Olan Etkileri Nelerdir?

Sabunun Cilde Olan Faydaları

Sabunun Cilde Olan Faydaları

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Cildinizi sabunla yıkamak zararlıdır demek yanlış olur. Burada önemli olan doğru sabunu bulmak ve kullanmaktır. Piyasada birçok marka sabun bulunmaktadır. Hatta yalnızca cilt için yapılan harika sabunlar bulunmaktadır. İçerisinde nemlendirici olan, PH değeri uygun olan esans bulunmayan sabunlar bulmanız artık mümkün. Bazı markalar içine doğal yağlar ekleyerek cildin beslenmesini sağlamaktadır.

Kısaca özetleyecek olursak, kullanacağınız sabunun içerisinde PH değerinin 5.0 ile 5.6 olmasına dikkat edilmelidir. İçeriğinde doğal yağlar ve nemlendiriciler bulunmalıdır. Kimyasal madde ve esans olmamalıdır. Kimyasallarla renklendirilmiş olmamalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
maltepe escort