Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Çikolatası İle Ünlü Ülkeler

Çikolatası İle Ünlü Ülkeler

Çikolata her yaş grubunun sevdiği vazgeçilmez bir tat. Genellikle bir yere seyahat etmeden önce oranın yemek kültürünü araştırırız. Çikolatası ünlü ülkeler ayrı bir popülerlik taşır.

Gittiğiniz zaman birbirinden lezzetli çikolatalar bulabileceğiniz çikolatası ünlü ülkeler listesine baktığımızda, birçok farklı ülke ismini görmekteyiz. İşte sizlere bazı ülkeler.

Çikolatası İle Ünlü Ülkeler

Brüksel, Belçika

Dünyanın en güzel çikolatalarını üretildiği ülke. Belçika’da çikolata üretimi 17. yüzyılda İspanyolların kakaoyu bu ülkeye tanıtmaları ile olmuştur.

Zürih, İsviçre

Sütlü çikolatanın doğum yeridir. Zürih’in en ünlü çikolata markası Lindt & Springli‘dir.

Barselona, İspanya

İspanyollar çikolata ile tanışan ilk Avrupalılar’dır. 18. yüzyılın başında ilk çikolata makinesinin burada yapıldı. Museu de la Xocolata isimli bir çikolata müzesi de vardır. Burada çikolata tarihi ile ilgili bilgi edinirsiniz.

Oaxaca, Meksika

Çikolatanın kökeni milattan önceki dönemlerde Meksika‘ya dayanır. Tatlı, Meksika kültürünün vazgeçilmezidir. Misafirler sıcak çikolata ile ağırlanır

Paris, Fransa

Mutfak, tatlı ve çikolata konusunda da dünya liderlerinden biridir. Çikolatayı, sadece çikolata gibi yemelerinin yanı sıra hamur işlerinde de oldukça fazla kullanırlar.

Londra, İngiltere

Her yıl Aralık ayında düzenlenen çikolata festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Çikolatası ile ünlü ülkeler arasındadır.

San Francisco, Kaliforniya

Ghirardelli San Francisco’da bulunan Amerika’nın ünlü çikolata markasıdır. Ghirardelli yüzyıl önce kurulmuş olup, her yıl geleneksel hale gelen iki çikolata etkinliğe yapar.

Villajoyosa, Barselona

Villajoyosa, 18. yy’da İspanya’nın kakao ihracatçısıdır. Çikolata üretiminde de iyidir. Ünlü çikolata markası Valor buraya aittir.

New York, Amerika

MarieBelleChocolatebarLi-lac New York’tan çıkan denenmesi gereken çikolata markasıdır.

Tainl’hermitage, Fransa

Fransa’nın sadece şarap üretiminde değil, çikolata alanında da öncü bir ülkedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ