Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

CEP TELEFONUNUN KONULMAMASI GEREKEN YERLER

CEP TELEFONUNUN KONULMAMASI GEREKEN YERLER

İletişim çağında yaşamamızdan dolayı cep telefonları da vücudumuzun bir parçası olmaya başladı. Peki cep telefonlarını koyduğumuz yerlerin ve kullanma şeklimizin sağlık açısından ne kadar etkisi var biliyor musunuz? Özellikle üzerimizde taşırken sağlığımızı büyük oranda riske attığımız cep telefonu taşıma şeklini, verdiğimiz bilgilerden sonra dikkate alacağınızı umuyoruz.

Cep Telefonunun Konulmaması Gereken Yerler

Cep Telefonunun Büyük Zararları

Cep Telefonunun Büyük Zararları

Arka Cepte Cep Telefonu Taşımak

Eğer sürekli cep telefonunuzu arka cepte taşıma alışkanlığınız varsa ve devamlı karın ağrısı çekiyorsanız bunun tesadüf olduğunu düşünmeyin.  Devamlı bacak ağrısı ve karın ağrısı yaşamanız cep telefonunuzu arka cebinizde taşımaktan kaynaklı olabilir.

Sütyeninizde Cep Telefonu Taşımak

Sütyen içi de cep telefonunun konulmaması gereken yerler içerisindedir. Yapılan araştırmalar sonucunda meme kanseri riskini fazlaca doğruladığından bu alışkanlığınızdan en kısa sürede kurtulmanızı öneririz.

Ön Cepte Cep Telefonu Taşımak

Çanta kullanmayan kişiler cep telefonlarını ön veya arka cepte taşımayı tercih ederler. Fakat şunu bilmek gerekir ki ön cepte taşıdığınız cep telefonundan yayılan elektromanyetik radyasyon sperm miktarında ve verimlilikte olumsuz etki yaratır.

Şarjda Bekletilen Cep Telefonu

Maalesef en sık yapılan hatalardan bir tanesidir. Özellikle de yatarken tüm gece boyunca şarjda bekletilen telefon batarya ömrünü azalttığı gibi yanı başınızda şarja takılı bir cep telefonuyla uyumak elektromanyetik radyasyona maruz kalmanızı sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ