Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

ÇANTANIZ VÜCUT TİPİNİZE UYUMLU MU?

ÇANTANIZ VÜCUT TİPİNİZE UYUMLU MU?

Kıyafetlerinize ve giyim tarzınıza önem vererek özen gösteriyorsanız bunu çanta seçiminde de yapmalısınız. Genellikle kadınlar çanta seçerken giymiş olduğu kıyafetle olan renk uyumuna özen gösterirler. Halbuki çanta seçerken bazı detayları da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Hanımlar unutmayın ki kişiliğiniz bazı detaylarda gizlidir ve çanta seçimi de bu detaylar arasındadır. Hangi tarzdaki kıyafetle hangi moda çantayı kullanacağınız, dört mevsim içerisinde hangi mevsimde nasıl bir çanta kullanmanız gerektiğini bilmek gerekir.

Tüm bu detayların yanında çantanız vücut tipinize uyumlu mu? Bu da dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Kısacası çanta tercihi yaparken sadece renk uyumu değil birkaç açıdan değerlendirme yapmanız önemli.

Alışverişe çıktınız ve çanta almanız gerekiyor. Renk uyumu, mevsim şartları ve kullanım amacını belirlediniz. Gelin şimdi de alacağınız çantanız vücut tipinize uyumlu mu bu detayları da göz önünde bulundurarak çanta seçiminizi yapalım;

İlk önce bilmeniz gereken detay vücut tipinize uyumlu bir tercih yapmaktır. Vücudunuzun hacmi ile çanta tercihi birbirini tamamlamalıdır.

Kilo bir kişiyseniz çanta tercihiniz geniş olan çantalar olmalıdır. Ayrıca tercih edeceğiniz çanta keskin hatlı ve büyük olmalıdır. Küçük çantalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Küçük çanta tercih etmek vücudunuzun kilolu oluşunu daha fazla ortaya çıkaracaktır.

Minyon bir yapıda iseniz küçük çanta modellerini tercih ediniz. Heybe şeklinde ve büyük olan çantalar sizi boğacağından daha küçük ve minyon görüntü sergileyeceksiniz. Bu nedenle enine olan küçük çantaları tercih ediniz. Postacı tarzı denen çapraz askı kullanımlı çantalar tam size göre olan çanta modelleridir. Ayrıca Clutchlar da sizin için ideal çantalardır.

Vücut tipiniz armut şeklinde ise, alt beden üstten daha geniş, üst bedeniniz de ince ise çanta seçiminde çok dikkatli olmalısınız. Dikkatleri üst bölgeye çekmek için koltuk altında kullanacağınız kısa saplı portföy çanta tercih edebilirsiniz. Çapraz askı postacı çanta modellerinden uzak durun. Vücudun alt ve üst kısmını orantıda tutmak için ne çok küçük ne de çok büyük çanta tercihi size en uyumlu olandır.

Vücudunuzun alt kısmı orantılı ama iri göğüslere sahipseniz yapacağınız görsel oyunla tüm dikkati göğüsler yerine alt kısma çekmelisiniz. Çantanız vücut tipinize uyumlu mu? Bunun için iki farklı tercihiniz var. Birincisi son zamanların trendi olan tote diye bilinen ve elde taşınan büyük portföy çanta tercih edebilirsiniz. İkinci seçenek de postacı çanta modası dediğimiz çapraz askılı çantalardan yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ