Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Çağla Bademin Faydaları

Çağla Bademin Faydaları

Özelikle Akdeniz Bölgesinde yetişen çağla badem, kayısı ile badem çekirdeğinin olmamışına denir. Sulu, sert, biraz ekşimsi bir tadı vardır. Tadının güzel olmasının yanında oldukça faydalıdır.

Çağla Bademin Faydaları

Faydaları Nelerdir?

En başta kolestrolü düşürme özelliği vardır. Kilo sorunu olanların yardımcısıdır. Sulu olduğundan sizi tok tutar ve kalori yaktırır. Safra kesesinde taş oluşmasını engellemeye yardımcıdır. Yani doğal olarak mücadele eder. C vitamini eksikliğinde faydalıdır. Vücutta iltihap sorununu yok eder. İçinde bol miktarda potasyum vardır ve tansiyonu dengeleyerek, yülsek tansiyonu engeller. Damar ve kalp sağlığı için oldukça faydalıdır. Tam bir antioksidandır. Bu nedenle cildin parlak ve gergin görünmesine yardımcı olur. Toniklerin çoğunda çağla özü bulunur. Özellikle kas kasılmalarında etkilidir. Kasılmaları azaltır. Kramp yaşayanlara tavsiye edilir.

Çağla Bademin Zararları

Her ne kadar vitaminli ve faydalı ise, her şeyin fazlası zarardır. Çok fazla tüketildiğinde tansiyon düşebilir veya çıkabilir. Tuzla beraber yiyorsanız, tuzdan dolayı damarlarda ve kalpte tıkanma yaşanabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ