Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Burçların Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

Burçların Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

BİLİNDİĞİ ÜZERE HER İNSANIN BAĞLI BULUNDUĞU BİR BURCU VARDIR, HER BURCUNDA KENDİNE GÖRE OLUMLU VE OLUMSUZ  ÖZELLİKLERİ BULUNMAKTADIR.

Burçların Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

Koç Burcu Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

KOÇ BURCU OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

KOÇ BURCU ÖZELLİKLERİ

Koç Burcundaki kişiler pozitif yönde özgürlüğüne düşkün ve çok enerjiktirler. Serüvenci ve atılımcı bir kişiliğe sahip olurlar. Açık sözlü ve dürüst olurlar. Girişimci ve tutkulu olup her zaman iddialı ve kendilerine dönük olurlar.

Pozitif yönlerinin yanında birçok negatif özelliklere de sahiptirler. Serüvenci kişilikleri onları bazen kavgacı, inatçı ve sinirli yönde olumsuz etkiler. Genel olarak burçların özellikleri açısından bencillik seviyeleri yüksek olur ve kendilerini ön planda tutan atılgan, sert, otoriteye karşı gelen alaycı ve aceleci bir kişiliğe büründürür. Huysuz ve dik kafalıdırlar.

Boğa Burcu Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

BOĞA BURCU OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

BOĞA BURCU ÖZELLİKLERİ

Sabır, güven, iş hayatında uyumlu ve güvenilir kişilerdir. Dayanma güçleri oldukça yüksektir. Kararlı ve değer bilen vefalı bir kişilikleri vardır. Dikkatli, azimli ve pratik çözüm üretirler. Doğaya son derece düşkün olup sanatçı kişiliğe sahip olurlar.

Olumsuz yönleri ise şöyle; Değişim ve yeniliklere pek açık olmazlar. Sabit fikirli olurlar ve temkinli davranış sergilerler. Biraz da estetikten yoksun olurlar.  Hoşgörü yapıları oldukça düşüktür ve tartışmacı olurlar. Ağır ve yağlı yemeklere de çok zaafları vardır. Rahatlarına düşkün olmaları onları pasifleştirir.

İkizler Burcu Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

İKİZLER BURCU OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

İKİZLER BURCU ÖZELLİKLERİ

Birçok pozitif yönleri vardır. Örneğin bilgilidirler ve zekidirler. Çabuk kavrayabilen, yetenekli iletişim kurabilen, akılcı ve mantıklı, sosyal, konuşkan, esnek ve yeniliklere açık kolaylıkla her konuya adapte olabilen, entelektüel, eğlenceli, bilgiye dayalı ilerleme yetenekli olurlar. Konuşma ve yazma yetenekleri oldukça güçlüdür.

Olumsuz yönde ise duygusuz ve sinirli olduklarını söyleyebiliriz. Havai ve değişken olurlar. Dedikoducu yönleri gelişmiştir ve huzursuz bir yapıları vardır. Huzursuzlukları nedeniyle diken üstünde yaşarlar.

Yengeç Burcu Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

YENGEÇ BURCU OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

YENGEÇ BURCU ÖZELLİKLERİ

Öncelikle anne ve babalık içgüdüleri oldukça kuvvetlidir. Koruyucu, önlem almayı seven, yuvasına düşkün duygusal ve yumuşak kalpli olurlar. Geçmişlerine bağlılıkları çok güçlü olup duyarlı ve hassas olurlar. Önsezileri çok gelişmiştir nazik ve anlayışlıdırlar.  Hayal güçleri de çok iyi olduğundan zanaatkar kişilikleri de ön plana çıkar.

Yengeçlerin olumsuz özelliklerinin başında kuruntulu, endişeli, içe kapalı, alıngan ve aşırı duygusal olmalarıdır. Çok heyecanlıdırlar ve çabuk sinirlenebilirler. Değişken ve somurtkan olurlar. Zayıf karakterlerini her zaman gizlemeyi isterler ve sert bir görüntünün arkasına saklanırlar.

Aslan Burcu Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

ASLAN BURCU OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

ASLAN BURCU ÖZELLİKLERİ

Aslanlar kendilerinden son derece emindirler. Güçlü, otoriter, dinamik, hükmedici, asil ve onurlu bir yapıya sahip olurlar. Mert ve cesurdurlar. Cömert olurlar fakat her zaman övgü beklerler ki bunu da hak ederler, sıcak kanlı ve eli açık olurlar. Çok geniş düşünceli ve öğretici olurlar.

Olumsuz yönde kibirlilikleri ön plandadır. Kendilerini biraz büyük gören dogmatik bir yapıları vardır. Sabit fikirli ve hoşgörüsüz olurlar.  Hükmedici özellikleri ile dikkat çekmeye bayılırlar.

Başak Burcu Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

BAŞAK BURCU OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

BAŞAK BURCU ÖZELLİKLERİ

Başak burcunda olanlar oldukça seçici, ayırımcı ve analitik kişilerdir. Disiplinli, titiz, detaylara önem veren ve dakiklikten hoşlanan kişilerdir. Yardımsever olurlar ve becerileri de çok gelişmiştir, Burçlara göre meslek seçimi bakımdan başarılılardır. İnce detayları çok iyi gören, zevk sahibi ve mutevazidirler. Her konuda gayret gösterirler.

Başaklar olumsuz yönde şüphe ve ön yargıları ile tanınır. İnce eleyip sık dokurlar ve kuruntulu olurlar. Gelenekler onlar için son derece önemlidir. Önemsiz şeyler üzerinde bile çok fazla dururlar ve bu konuda takıntılı olup zorluk bile çıkartırlar.

Terazi Burcu Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

TERAZİ BURCU OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

TERAZİ BURCU ÖZELLİKLERİ

Terazi burcunun en olumlu özelliği uyumlu,  paylaşımcı ve işbirlikçi oluşudur. Sosyal olurlar ve anlaşmayı severler. Tarafsız, adil, arabulucu, nazik ve geçimi kolay kişiliğe sahiptirler. Diplomatik yönleri oldukça gelişmiştir.

Birçok olumlu özellikleri yanında olumsuz birkaç özellik de var Terazilerde. Kolay etkilenirler ve kararsız kalırlar. Hayır diyemezler ve duygusal gelgitleri çok fazladır. Bu nedenle değişken olabiliyorlar.

Akrep Burcu Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

AKREP BURCU OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

AKREP BURCU ÖZELLİKLERİ

Güçlü bir karaktere sahiptirler. Amaca bağlı, derinlere inebilen, sezgi gücü kuvvetli ve ince fikirli olurlar. Gizli soruşturma yetenekleri oldukça ön plandadır.

Olumsuz yönde biraz saplantılı ve sabit fikirlidirler. Aşırıya kaçmaktan çekinmezler ve kuşkucudurlar. Kıskançlık yönleri de oldukça fazladır.

Yay Burcu Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

YAY BURCU OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

YAY BURCU ÖZELLİKLERİ

Yaylar oldukça iyimser ve açık fikirlidirler. Cömert, yardımsever, insancıl, hoşgörüsü fazla, merhametli ve dürüst kişiliğe sahiptirler. Kaşif ve gezgin olurlar. Her zaman gerçeği ararlar. Neşeli ve umutlu olurlar.  Güvenilirlik konusunda çok iyidirler.

Yay Burcunun bu güzel özellikleri yanında olumsuz da birkaç özelliği vardır. Örneğin: Fazla iyimser olmaları. Dik kafalı ve dağınıktırlar. Hayalperest duyguları üst düzeydedir.

Oğlak Burcu Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

OĞLAK BURCU OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

OĞLAK BURCU ÖZELLİKLERİ

Oğlak burcu kişileri disiplinli, sistematik, pratik ve görev duyguları gelişmiş kişilerdir. Olgun ve güvenilir olurlar. Otoriter yönleri de oldukça gelişmiştir.

Olumsuz davranışları içinde tutucu ve merhametsiz yönleri fazla gelişmiştir. Adaletsiz olurlar. Kibirlidirler ve şüpheci olup affetmeyi pek sevmezler.

Kova Burcu Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

KOVA BURCU OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

KOVA BURCU ÖZELLİKLERİ

Kendilerini çok geliştirirler. Açık görüşlü, toleransı yüksek, insancıl, dışa dönük ve sosyal, arkadaş canlısı ve yüksek irade gücüne sahiptirler. Başkalarını çok düşünme ve sorunlar karşısında yardımı severler.

Olumsuz yönde biraz isyankarlıkları ile tanınırlar. Düzensiz ve tutarsız bir yapıları vardır. İkna edilemez bir karaktere sahiptirler.

Balık Burcu Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

BALIK BURCU OLUMLU VE OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

BALIK BURCU ÖZELLİKLERİ

En duygusal burçtur. Anlayışlı, merhametli, yumuşak, hayal gücü oldukça yüksek, sezgileri kuvvetli, evrensel, mütevazi, duyarlı ve idealist olurlar. Oldukça verici ve fedakar olurlar. Telapati yönleri çok kuvvetli olur.

Balık burcunun en olumsuz özelliği yaşamın günlük akışına ayak uydurmakta zorlanması, kararsız ve savunmasız olması ve değişken olmasıdır. Ayrıca dikkat yetenekleri çok zayıftır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ