Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Bülent Ersoy Hakkında Merak Edilenler

Bülent Ersoy Hakkında Merak Edilenler

Bülent Ersoy, 1952 yılında Malatya’da doğmuştur. 1960 yılına kadar Malatya’da yaşadı. Daha sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a giden Bülent Ersoy’un esas adı Bülent Erkoç’tur.

Bülent Ersoy Hakkında Merak Edilenler

Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenmeye başlayan ünlü sanatçı, Melahat Pars, Rıdvan Aytan gibi üstatlar dan ve belediye konservatuarı hocalarından özel dersler aldı. İstanbul Belediye Konservatuarı‘nı bitiren ünlü sanatçı, ikizler burcundandır.

Bülent Ersoy Kimdir? Bülent Ersoy Nereli?

Malatya’da,1952 yılında doğan ünlü sanatçı, 1970 yılında ilk olarak Üsküdar – Fıstıkağacında dönemin ilk aile gazinolarından birisi olan “Özlem” Aile Gazinosunda sahne alarak sahne hayatına başladı. Fikret Torun‘un düzenlediği Sunar Konser Bürosu ses yarışmasına katıldı. Bu yarışmada birinciliği kazandı ve 1000 lira para ödülü aldı. Sonra bu gazinoda üç ay kadar assolist olarak çalışmıştır.

Bülent Ersoy Albümleri

Bülent Ersoy Albümleri

Bülent Ersoy Albümleri

1971 yılında Saner Plak’tan çıkardığı kırk beşlik plağı ilk albüm çalışması oldu. Bu plakta, güfte ve bestesi Muzaffer Özpınar‘ın “Lüzûm Kalmadı” ve “Neye Yarar Gelişin” adlı şarkıları söyledi. Sahneye ilk adımını 1974 yılında Büyük Maksim Gazinolarında attı. Dönemin ünlü sanatçısı Müjdat Gezen girişimi ile Ersoy olarak değiştirilen sanatçının gerçek soyadı Erkoç’tur. Bu yıldan itibaren gerek ismi gibi “bülend-paye” sesiyle gerekse hanımefendi kişiliğiyle Türk halkının beğenisini kazandı.

İlk albümü 1973 – Ah Tut-i Mucize Guyem ve son albümü 2011 – Aşktan Sabıkalı olmak üzere 38 albümü vardır.

Bülent Ersoy Filmleri

Bülent Ersoy Filmleri

Bülent Ersoy Filmleri

1981 yılında Almanya da Türk filmi senaryolarında oynayarak devam eden sanatçı, bir süre de Avusturalya’da yaşadı.1988 yılında Türkiye’ye geldi. Türkiye’ye geldikten sonra Yeşilçam filmlerinin usta oyuncularıyla Sinema filmlerinde oynamaya devam etti.

1976 yılında – Sıralardaki Heyecan 1977 yılında – Ölmeyen Şarkı 1978 – yılında İşte Bizim Hikayemiz

1980 yılında – Beddua 1981 yılında – Yüz Karası 1984 yılında – Acı Ekmek 1984 yılında – Asrın Kadını

1985 yılında – Tövbekar Kadın 1986 yılında– Efkarlıyım Abiler 1988 yılında – Biz Ayrılamayız

1989 yılında– Anılar 1989  yılında– İstiyorum adlarındaki Türk filmleriyle, Türk sineması projelerinde yer almıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ