Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Brezilya Fönü Nedir? Zararlı mı?

Brezilya Fönü Nedir? Zararlı mı?

Brezilya fönü, saçların uzun süre düz kalmasını sağlayan bir çeşit fön işlemidir. Fazlasıyla rağbet gören bir işlemdir. Genellikle dalgalı ve kıvırcık saçlı olanların ve daha güzel görünmek isteyenlerin tercih ettiği bir işlemdir. Dalgalı ve kıvırcık saçı olanlar, düz saçlara kavuşmak için düzleştirici ve kuaförlerden destek alırlar.

Brezilya Fönü Nedir? Zararlı mı?

Fakat bu oldukça yorucu ve zaman alan bir işlemdir. İşte burada Brezilya fönü devreye girmektedir. Brezilya fönü ile, keratin ile yapılan, saçlara parlaklık ve düz bir görünüm sağlayan işlemin adıdır. Kullanıma bağlı olarak 5 ile 6 ay arasında kullanılabilir. Bu anlamda harika bir seçimdir. Peki Brezilya fönünde ne kadarlık bir işlem süresi vardır. Yaklaşık olarak 2 veya 3 saat sürer. Dalgalı saçlarda 5 veya 6 ay kadar kalıcı olur. Fakat kıvırcık olan saçlarda 3 veya 4 ay kadar kalıcı olur.

Brezilya Fönü Zararlı Mı?

Önceden saçlarınız çok fazla zarar görmüşse ve saçlarınız sağlıklı değilse çok fazla da önerilen bir işlem değildir. Fakat keratin ile yapıldığından saçlarınıza hem parlaklık kazandırır hem de güçlendirir. Fakat güzellik uğruna fazlasıyla düzleştirici ve fön kullanıyorsanız, bunun yerine Brezilya fönü kullanmanız daha güvenlidir. Brezilya fönü biraz pahalı olan bir işlemdir. Bu işlemi kuaförde yaptırmak yerine evde de yapabilirsiniz. Yine de en güvenli ve sağlıklı yol işin uzmanı bir kuaförde yaptırmaktır.

Evde Brezilya Fönü Yapmak Mümkün

Brezilya fönü nedir? Zaralı mı? Yazımıza devam ederken evde yapabileceğiniz bir keratin bakımı tarifimiz var. Bunun için gerekli olan malzemeler ise, kozmetik ürünlerinin satıldığı yerlerden keratin, keratinli şampuan, düzleştirici, ince dişli tarak almalısınız. Bu işlemi uygularken önce keratin şampuanı ile saçlarınızı yıkayın. Fazla suyunu havlu ile aldıktan sonra, soğuk fönle kurutun. Saçlarının dörde ayırın. Keratini yüzünüze, ensenize ve saç derisine değirmeden sürün. Keratini in dişli tarak ile iyice yedirin. Daha sonra saçınıza bone takarak 20 dakika bekletin. Sıcak olmayacak şekilde kurutun. Saçlarınız ince telli ise 205 derecede, kalın telli ise 230 derecede küçük tutamlar alarak dikkatli şekilde düzleştirin. Bu işlemi 7 veya 8 kere uygulayın. 3 gün boyunca düzleştirme işlemini uygulayın. 3. Günden sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Kalıcı olması için bakım yağları ve bakımlar uygulayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ