Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Botoks Nedir ve Yan Etkileri Nelerdir?

Botoks Nedir ve Yan Etkileri Nelerdir?

Latince kökenli bir isim olan botoks, bakteri toksinidir. Botoksun zehirli olduğuna dair yaygın bir inanış vardır. Fakat bunun kesinlikle bir doğruluğu yoktur.

Botoks Nedir ve Yan Etkileri Nelerdir?

Elbette her ilaç fazla alındığında zehirleme tehlikesi vardır. Botoksun güzellik dışında da kullanım alanları vardır. Felç hastalığında, mimik hareketlerinde, şaşılığın tedavisinde, aşırı terleme tedavisinde, estetikte, migren tedavisinde kullanılmaktadır. Deride oluşan çizgiler ve kırışıklık problemleri geçici süreliğine botoks ile durdurulmaktadır. 4 ile 6 ay arasında etkisi geçer. Kişiye göre ve yaşa göre değişiklik gösterebilir. Botoks işlemi çok kısa süren bir işlemdir. Yaklaşık olarak 10 veya 15 dakika kadar sürer. Kullanıldığı yerler alın, kazayağı, boyun, terleme ve kaş aldırmak için kullanılmaktadır. Fazla acı hissedilmez ama uygulandığı gün, yüz üstü yatılmaması önerilir. 3 gün boyunca Saunaya, kuaföre ve havuza gidilmemesi gerekir. Şişkinlikler 1 hafta içinde geçer.

Botoksun Yan Etkileri

İşi bilen biri yaptığın bir yan etkisi yoktur. Ancak profesyonel şekilde yapılmadığında kötü sonuçlar ile karşılaşmak mümkün. Maalesef botoksun, kötü etkilerini yok etmek için ilaç yok. Sadece yapılması gereken şey, botoksun etkisinin geçmesini beklemektir. Ufak tefek kızarıklıklar ve şişlikler meydana gelebilir. Onlarda zaten zaman içinde kendiliğinden geçecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ