Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

BOTOKS ENJEKSİYONU HAKKINDA KISACA MERAK EDİLENLER

BOTOKS ENJEKSİYONU HAKKINDA KISACA MERAK EDİLENLER

Botoks enjeksiyonu çok merak edilen bir konudur. Bu konu hakkında sizleri kısaca aydınlatmak istedik.

BOTOKS ENJEKSİYONU HAKKINDA KISACA MERAK EDİLENLER

Botoks enjeksiyonu nedir?

Estetik tedavi, koltuk altında aşırı terleme ve kas spazmı kontrolü olarak üç amaç için kullanılmaktadır. Yüzde kırışık oluşma potansiyelinde ve kırışıklık oluştuğu  zaman uygulama yapılması herkes için uygundur. 10 dk süren bir işlemi vardır. Botoks enjeksiyonu uygulamasından sonra cilt yaklaşık olarak 3 ile 6 ay süresince daha genç ve daha pürüzsüz görünür. İşlem yapıldıktan sonra etkilerinin ortaya çıkması birkaç gün sürer.

Yüz estetik tedavisinde nerelerde kullanılır?

Botoks kaşların arasındaki yorgun ve mutsuz görünüm veren çizgilerin ( kaş çatma çizgisi ) geçici süre yumuşatılması amaçlı kullanılır. Ayrıca ağız bölgesindeki gülümseme çizgisi, yatay alın çizgisi, kaz ayakları ve dudak çevresindeki çizgiler içinde kullanılmaktadır. Dünya genelinde kadınlarda olduğu gibi erkekler arasında da yoğun şekilde uygulanmakta olan en yaygın ve ameliyat gerektirmeyen estetik işlemidir. Bu işlem sadece alanında uzmanlaşmış olan cerrahlar tarafından klinik ortamda gerçekleşmelidir.

Botoks ile dolgu enjeksiyonu arasındaki fark nedir?

Botoks ve dolgu enjeksiyonu birbirinden farklıdır. Botoks genelde cilt üstüne yani yüzeysel kısımlara uygulanır. Dolgu enjeksiyonu hacim eksikliklerini gidermekte, dokuların yukarıya çıkarak kırışıklık ve çizgilerin düzleşmesi için yapılır. Dolgu enjeksiyonu daha derin alanlarda yapılmaktadır. Alanında uzmanlaşmış estetik cerrahlar kişinin hangi tür enjeksiyona uygun olduğunu yapılan fiziksel tedavinin ardından karar verir.

Botoks estetiği hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

18 ile 65 yaş arası kişiler Botoks enjeksiyonu yaptırabilirler. Enjeksiyon öncesi alerjik durumunuz varsa bunu test ettirmeniz gerekir. Ayrıca enjeksiyon alanı için cilt enfeksiyonu ya da başka bir probleminiz var mı diye kontrol yaptırmanız gerekmektedir.  Kadınların hamilelik ve emzirme dönemlerinde botoks enjeksiyonu tedavisi yaptırmaları sakıncalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ