Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davasının açılması aslında çok basittir. Her idari prosedür gibi aile mahkemesine vereceğiniz bir dilekçe ile boşanma davanız açılmış olur. İşte bu noktadan sonra esas problemler başlayacaktır. Zira aile hukukunda evlilik birlikteliğinin sona ermesine çok önemli bir takım sonuçlar bağlanmıştır. Doğru ve yetkin kişiler tarafından başlatılmayan boşanma prosedüründe tarafların maddi ve manevi açıdan ağır mağduriyetler yaşaması kaçınılmazdır. Medeni usul hukuku bilmeden hazırlanan boşanma davasına ilişkin mahkemeye sunulacak beyan ve dilekçeler evliliğin bitmesinde haklı olsanız bile zararlı olan taraf siz olabilirsiniz.

Boşanma Davası Açılırken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Boşanma davası bir sonuçtur. Bir başlangıç değildir. Bu nedenle boşanma sürecine gelinen kadar yaşanılan olaylar karşısında eşlerin bilinçli bir şekilde hareket etmesi gerekir. İşte hukukbilimi.net bu süreçte sizi bilinçlendirerek ayrılık sürecinden kazançlı çıkmanızı sağlıyor. Türk medeni kanunumuz ve yüksek yargı içtihatlarıyla boşanma davalarında bir çok önemli ve kritik hususlar benimsenmiştir. Bu noktalarda yapacağınız hatalar ileride açmayı düşündüğünüz boşanma davalarında sizin açınızdan olumsuz sonuçlar yaratabilir. Burada Hukuk Bilimi mevzuat ve içtihatlarımızda boşanma davalarına bağlanan, boşanma protokolünün nasıl hazırlanır gibi kritik bilgileri sizinle paylaşır. Bu bilgilere sahip olduğunuzda boşanmanın sizin açınızdan doğuracağı sonuçları dahi iyi hesaplayabilecek durumda olacaksınız. Boşanma davası açmak için doğru zamanın ne zaman olduğuna kendiniz karar verebileceksiniz. Hukukbilimi.net düzenledikleri seminerlerde size boşanma kararı aldığınızda nelerin sizi beklediğine dair anlatım yapmaktadır. Katılım sağlayıp, öğrenebilmeniz açısından düşük, hukuki anlamda verdikleri seminerleriyle ücretleriyle boşanma hakkında bilmeniz gereken tüm önemli bilgileri sizinle paylaşırlar.

Boşanma Davası Açmanın Maliyeti Nedir ?

Boşanma davası açmak maliyetsiz değildir. Elbette boşanmak isteyen kişilere bir takım maddi yükler getirmektedir. Boşanma sürecinde yapacağınız masrafları davayı kazanmanız durumunda kat be kat fazlasını boşandığınız eski eşinizden alabilirsiniz. Ancak bu basit bir iş değildir. Bunun için boşanma konusunda bilinçli kişiler doğru kararları verip doğru sonuca ulaşabilmektedir. Boşanma Hukuku uzmanlık gerektiren bir alan olduğu için profesyonel bir yardım almanız yararınıza olacaktır. Elbette ki bu profesyonel yardımın maliyeti alınan yardımın niteliğine göre değişmektedir. Düşük maliyetli Hukuk bilimi seminerlerinde ihtiyacınız olan tüm kritik ve önemli bilgiler sizinle paylaşılacak boşanma ve ayrılık sürecinde atacağınız adımları bilinçli bir şekilde atarak boşanma sürecinden kazançlı çıkan siz olacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ