Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Bol Bol Erik Tüketin

Bol Bol Erik Tüketin

Tam da mevsimindeyken bol bol erik tüketin. Saymakla bitmeyecek kadar faydası olan erik, tam vitamin ve enerji deposu. Öncelikle lifleri sayesinde bağırsakları çalıştırır ve kurtların dökülmesine yardımcı olur. Bazı hastalıkların nedeni olarak gösterilen serbest radikalleri yok eder.

Bol Bol Erik Tüketin

Böylece inme, kalp, kalp krizi, bronşit ve astım tedavisinde yardımcıdır ve oluşmasını engeller. Erik, görme yetinizin güçlenmesine neden olur. Yaşlılığa bağlı oluşan göz hastalıklarına karşı koruyucudur.

C Vitaminini bol miktarda barındırdığından kalp ve damarları koruyarak kolesterol ve şeker hastalıklarının iyileşmesinde yardımcıdır. Solunum yolu hastalıkları ve meme kanserine karşı koruyucudur. Antioksidan özelliği sayesinde damarların tıkanmasını engeller ve böylece kalp sağlığı için son derece faydalıdır. Ayrıca kanı temizleme özelliği bulunmaktadır.

Eğer sindirim sisteminizde problem varsa mutlaka erik tüketmelisiniz. Çok çabuk etki gösteren bir özelliği vardır. Kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Makula dejenerasyonu yaşıyorsanız, her gün erik yiyerek ilerlemesini engelleyebilirsiniz. Günlük olarak erik tükettiğinizde demir ihtiyacınızı karşılar ve kan dolaşımını sağlayarak kansızlığı engellemeye yardımcı olur. Vücudunuzda bulunan toksinleri temizleme özelliğine sahiptir. Toksinleri atarak sindirim sisteminin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Erikte bulunan lifler sayesinde karaciğer ve safranın fazla çalışmasını engeller. Ayrıca kadınların en büyük sorunlarından birisi olan menopoz ve sonrasında yaşanan kemik sağlığı için çok önemlidir. Kemiklerin korunmasını sağlar. Enfeksiyona bağlı hastalıklara iyi gelir. İçerisinde bulunan magnezyum ile kaslara çok faydalı olmaktadır. Kasların rahatlamasını sağlayarak kas yorgunluğunu giderir. Krampların azalmasında etkilidir. Kilo vermek isteyenler için çok iyi bir seçimdir. Hamilelik döneminde ise fetüs gelişimini destekler. Eriği taze olarak tüketebileceğiniz gibi kurusunu ve suyunu da tüketebilirsiniz. Özellikle erik suyu kepek problemine çok iyi gelir. Saç diplerine uygulanmalıdır.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ