Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Benlerden Kurtulmanın Bitkisel Yolları

Benlerden Kurtulmanın Bitkisel Yolları

Cilt altındaki renk pigmentleri birikerek benleri oluşturur. Genellikle boyun, yüz, bacak ve kollarda görülür. Bazen saç derisinde, ayak tabanında ve tırnaklarda da görülebilir.

Benlerden Kurtulmanın Bitkisel Yolları

Vücutta fazla oranda melanin üretimi olması melanosit oluşmasına sebep olur. Bu da benlerin ortaya çıkmasına sebep olur. Güneşte fazla kalındığında benler oluşabilir. Ayrıca yağ bezlerinin fazla olması da benlere sebep olabilir. Bazen kişiye ayrı bir güzellik katarken, bazen de kötü bir görünüme sebep olabilir. Peki bu benlerden kurtulmanın bitkisel yolları nelerdir?

Elma sirkesi

Hem doğal hem de ucuz bir yöntemdir. Önce cildinizi temizlemeniz gerekir. Ben üzerine pamuk yardımı ile sirkeyi sürün ve yara bandı ile kapatın. Eğer cildiniz hassas ise sirkenin içine su karıştırabilirsiniz. Bu işlemi akşam yapın ve bir saat beklettikten sonra yara bandını çıkarın. Ben kaybolana kadar bu işlemi tekrarlayın.

Sarımsak

Bir diş sarımsak ezilerek pamuk üzerine konur. Bu pamuk benin üzerine konarak yara bandı ile kapatılır. Bir gece bekletilir ve bu işlem 3 hafta, haftada 2 veya 3 kez tekrarlanarak yapılır. Kabuk bağladığında koparmayın.

Greyfurt

Bir tane greyfurtun suyunu sıkın. Bu suyu gün içinde birkaç defa uygulayarak benden kurtulana kadar devam edin. Kısa sürede sonuç alacaksınız.

Ananas

Bir parça ananası benin üzerine yerleştirin ve masaj yapın. 3-4 dakika uygulayın. Günde bir kez ve birkaç hafta uygulayın.

Kişniş Yaprakları

Benlerden kurtulmanın bitkisel yollarından birisi de kişniş yapraklarıdır. Kişnişi hamur haline gelene kadar ezin. Benin üzerine koyarak gece boyunca bekletin. Ben kaybolana kadar bu işlemi yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ