Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Bebekler İçin Sağlıklı Yaz Besinleri

Bebekler İçin Sağlıklı Yaz Besinleri

Yaz aylarında bebeğinizin tabağına sağlıklı yaz besinlerini eklemeyi unutmamalısınız.

Bebekler İçin Sağlıklı Yaz Besinleri

İçinde bulunduğumuz yaz aylarında bebeğinizin sağlığı için tercih etmeniz gereken en önemli besinler şunlardır.

1. Karpuz: Günlük sıvı ihtiyacının karşılanmasında en büyük desteklerden birisi olan karpuz, potasyum ve sağlık açısından önem taşımakta olan laykopenden daha zengin. Karpuzu içecek yaparak ya da püre şeklinde bebeğinizi verebilirsiniz. Aman çekirdekleri ayırmayı unutmayın!

2. Muz: Muz karbonhidrat ve potasyum kaynağıdır. Her mevsimde bebeklerin en sevdiği meyvelerin başında gelen muz, dondurma olarak ta bebeklere yedirilebilir.

3. Armut: İçerdiği mineraller açısından ve de özellikle kabızlık sorunu yaşayan bebekler için son derece sağlıklı ve doğru bir seçim olan armut, alerji yaratma ihtimali en az olan meyvelerdendir. Armut bebek beslenmesinde çok önemli bir yere sahiptir.

4. Kırmızı ve küçük olan meyveler: Antioksidan içeriği sayesinde yalnız bebek ve çocuklar için değil yetişkin kişiler içinde son derece sağlıklı olan kiraz ve böğürtlen, potasyumdan zengin olması sayesinde terleme yoluyla kaybedilen mineralleri dengelerler.

5. Kırmızı et: Mevsim farkı olmadan, 9 ayı tamamlamış olan bir bebeğin günlük beslenmesinde kesinlikle var olması gereken besinlerden biridir. Protein ve demirden zengin içeriği sebebiyle kırmızı eti es geçmemelisiniz.

6. Balık: İçerdiği omega3 yağ asitleri ile özellikle zihin gelişiminde çok büyük ve önemli bir rol oynamaktadır. Bazı bebeklerin balığı sevmesi veyahut alışması daha güçtür, bu nedenle değişik şekillerde sevdirmek veyahut alıştırmak önemlidir.

Sağlık açısından yaz besinleri bebeğinizin geleceği için oldukça önemlidir, bebek sağlığı için bu besin ürünleri kesinlikle önerilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
maltepe escort