Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Bebek Odasında Ürün Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebek Odasında Ürün Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hayata gözlerini açacak bebeğinizin odasının nasıl olacağını aylarca hayal etmiş olmalısınız. Odanın şık olması yanında bebeğinizin sağlığını ve güvenini de düşünmeniz çok önemlidir. Bu yazımızda bebek odasında ürün seçimi nasıl olmalıdır biraz bunlardan söz edeceğiz.

Bebek Odasında Ürün Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yeni doğan bebekler için öncelikle sağlıklı bir ortam yaratmanız şarttır. Bebeğinizin kalacağı odanın sağlık koşullarına uygunluğu ilk düşüneceğiniz ayrıntıdır. Nemli, karanlık, güneş görmeyen bir odada bebeğinizi sağlıklı büyütemezsiniz. Öncelikle sağlık koşullarına uygun olan odayı seçiniz. Sırada bebeğinizin odası için ürün seçimini nasıl yapacağınız var.

Bebek Odası Mobilya Seçimi

Bebek odası için ilk dikkat etmeniz gereken ayrıntılardan birisi plastik ürün tercih etmemenizdir. Bebekler için en doğru seçim ağaçtan yapılan mobilyalar olmalıdır. Bu tarz mobilyalar hem sağlıklı hem de dayanıklı olduğundan uzun bir süre rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bebek Odası Zemini Nasıl Olmalıdır?

Mobilyanın sağlık açısından ahşap olması yanı sıra odanın zemin kısmı da oldukça önemlidir. Kolay ısınabilir olması hem de kolay temizlenebilir olması açısından bebeğinizin odasının zeminini laminant parke döşeye bilirsiniz.

Tercihiniz bebek odası halısı ise halının antiallerjik ve antibakteriyel olmasına dikkat ediniz.  Bunu yapmazsanız özellikle emekleme dönemi geldiğinde bebeğiniz sağlık problemleri ile karşılaşabilir.

Bebeğinizin Beşik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebek beşiği seçerken ilerde de kullanabilmek açısından yatağa dönüşen beşikler tercih edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ