Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Bebek Elbiselerinin Sağlık Şekilde Yıkanması

Bebek Elbiselerinin Sağlık Şekilde Yıkanması

Yeni doğan bebeğiniz için birçok güzel kıyafet alırsınız. Bu güzel kıyafetleri alırken unutmamanız gerek bir nokta da bebek kıyafetlerinin yıkanması.

Bebek Elbiselerinin Sağlık Şekilde Yıkanması

Bebek cildi yetişkinlere göre daha hassastır ve aldığınız kıyafetleri bu hassasiyeti göstererek almanız gerekmektedir. Bu nedenle kıyafetlerin sağlıklı kumaşlardan olmasına özen göstereceğiniz gibi bebek giyeceklerinin yıkanması da yetişkinlerin kıyafetleri dışında yıkanmalıdır. Bir de asla unutmamanız gereken, giysiler içinde bulunan etiketlerin mutlaka kesilmesidir. Bunlar bebeğinizin cildini tahriş edebilirler.

Bebek Kıyafetlerinin Yıkanması Nasıl Olur?

Bebek Kıyafetlerinin Yıkanması Nasıl Olur?

Bebek Kıyafetlerinin Yıkanması Nasıl Olur?

* Bebeğiniz için aldığınız kıyafetleri yıkamadan kesinlikle giydirmeyin. Yıkanan kıyafet kesinlikle ütülenmelidir. Mikropların kırılmasını önlersiniz.

* Çamaşır suyu ve benzeri deterjanları asla kullanmayın. Bunlar bebeğinizin cildini tahriş eder. Kimyasal içerikli deterjanlar bebeğin cildinde kaşıntı ve kızarıklığın yanında bir çok yan etki yapacağından özel deterjanlar ya da sabun tozu kullanın.

* Bebek elbiselerinin sağlıklı şekilde yıkanması gibi kurutulması da çok önemlidir. Kesinlikle açık havada kurutun. Ve ütülemeyi ihmal etmeyin. Ütü kıyafetlere hijyen etkisi sağlar.

* Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında kıyafetleri mutlaka güneş gören yerde kurutun. Bakterilerin yok olması için bu önemlidir. Bebeğinizin kıyafetlerini mutlaka onun dolabında muhafaza edin.

* Bebek kıyafetleri için asla naftalin ve güve ilaçları kullanmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ