Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

BAYANLAR GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ ALIRKEN DİKKAT!

Yaren MOROĞLU

Yaren MOROĞLU

Günümüzde artık insanların çoğu güneş gözlüğü kullanmaktadır.

Çoğunun kullanım amacı moda ve trenddir elbette ki ama iyi bir güneş gözlüğü göz sağlığınız için de oldukça önemlidir. Bu yüzden bayan güneş gözlüğü alırken dikkat diyoruz. Güzel görünüm bir yana he şeyden önemlisi göz sağlığınızı bozmayacak bir gözlük almaya dikkat etmektir.  Bu önemli konuda size birkaç önerimiz olacak. Görüntü ve şıklık elbette ki çok önemli fakat bunu yaparken sağlığınızı da asla unutmayınız.

Bayanlar Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat! Önce Sağlık

Kaliteli ve sağlık kurallarına uygun bir gözlük ilk seçeneğiniz olmalıdır. Güneşten gelen mor ötesi ışın diye bilinen oldukça zararlı olan ultraviolet ışınlarına karşı koruma görevi olan güneş gözlükleri kullanmanız şarttır. Kalitesiz ve yetersiz bir şekilde koruyucu filme sahip olmayan güneş gözlükleri son derece sağlıksızdır. Gözlüğün koyuluğu sizi asla aldatmasın aksine bu gözlerinize zarar bile verebilir.

Bayanlar güneş gözlüğü alırken dikkat edeceğiniz şey gözlüğü taktığınız zaman göz aldanması yaşayabilirsiniz ve  bu korunma mekanizması da devre dışı bırakabilir ve zararlı ışınlar doğrudan gözünüze nüfuz edebilir.

Bayanlar güneş gözlüğü alırken dikkat etmeniz gereken ilk kural kesinlikle ve öncelikle Ultraviolet (UV) ışınlarına karşı koruyucu filtreye sahip gözlük seçimidir. Kesinlikle görünüş ve fiyata aldanmayın. Gözlerinizin kıymetini lütfen iyi biliniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ