Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Bayan Ürünleri Satışı

Modarazzi.com.tr

Modarazzi.com.tr

Yeni Nesil Moda & Yaşam Portalı www.Modarazzi.com.tr

Bayan Ürünleri Satışı

Biz kadınlar alışveriş yapmayı çok severiz. Son dönemlerde indirimlerin artması ve ürün çeşitliliğinde de artış olması sebebiyle fiziki mağazalara gitmek yerine online alış verişleri tercih eden kadınların verilen hizmetlerin büyümesi karşısında beklentileri de büyümüştür. Hangi alışveriş siteleri kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir? Kadınlar internet üzerinden en çok ne satın alır? Kadınlar en çok harcamayı hangi kategoriden yapar? Kadınların online alışveriş sitelerinden beklentileri nedir? Kadınlar e-ticaret uygulamasıyla nasıl alışveriş yapar? Bu tarz hep merak konusu olan sorulara yapılan araştırmalarla açıklık getirilmeye çalışılsa da kadının karmaşık ve değişken dünyası piyasaları da değiştirmektedir.

Modarazzi.com.tr kadınların bu pazardan beklentilerini, bir internet sitesine girip bir şeyler satın alma ya da almama kararlarını neye göre verdiklerini, internet sitelerinde en çok hangi bayan ürünleri satışı yapıldığını sizler için araştırdı. Güzellik veya güzel görünme kadınlar için vazgeçilmesi imkansız ilk konudur. Bu nedenle internette sağlık ve kozmetik ürünlerine yapılan harcama azımsanmayacak kadar büyük orandadır. Bunları mutfak gereçleri, ev dekorasyon malzemeleri ve özellikle de iç ve dış giyim ürünleri kadınların geniş alışveriş yelpazesinin başında gelmektedir. Bir sitede ürün çeşitliliği ne kadar fazla ise kadın ziyaretçisi ve müşterisi o kadar fazladır. Ürün çeşitliliği sitenin müşteri çekmesinden ziyade daha geniş hizmet anlamına geldiğinden satışlarda da artış olacaktır. Örnek vermek gerekirse iç ve dış giyim odaklı bir bayan ürünleri satış sitesi iseniz, sitenizde giyimin yanında takı, aksesuar ve parfüm gibi tamamlayıcı yan ürünler hizmeti verirseniz  bayan müşterilerinizin bir kombin yaparak siteden ayrılma ihtimalini arttırırsınız.

Yakın moda takibi yapan bayanların en son ve popüler ürünleri bir arada bulabileceği siteler tercih etmesi kaçınılmazdır. Kadın müşteriler için kampanya ve indirimler çok cazip tekliflerdir ama hiç bir kadın kaliteden ödün vermek istemez. Hem uygun hem de kaliteli hizmet veren online satış siteleri uğrak yerleridir bayanların. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki; “kalite” e-ticaret alışverişi yapan kadınlarda öncelikli unsurdur. Marka, fiyat ve güvenlik markayı takip eder. Kalite yüksek kar marjı anlamına gelir. Böyle bir bayan ürünleri satışı yaptığınız e-ticaret siteniz var ise karlılığınız artacaktır. Her kadın değişimi sever diye bir şey yok. Güvenilir ve gelişmiş bir site temeliniz var ise memnun ve sadık kadın müşteriler kazanabilirsiniz. İster kalkıp bir mağazaya gitsin, denesin, dokunsun, koklasın isterse de online alışveriş sitelerinde dolaşsın alışveriş kadının doğasının vazgeçilmez bir parçasıdır. İhtiyaç için de alışverişe çıkar kadın, terapi olsun diye de, kafasını dağıtsın diye de, mutlu olsun diye de alışverişe çıkar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ