Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Bayan Motosiklet Modelleri

Bayan Motosiklet Modelleri

Bayan Motosiklet Modelleri

Bisiklete binme ve sürme tutkusu hemen hemen bir çok insanın vazgeçilmez zevkleri arasında yer alır. Fakat zaman geçtikçe insanların bu hevesi, hayat şartları gereği yerini daha işlevli kullanım araçlarına bırakıyor. Bunların biri olan motosiklet sürme tutkusu ise çoktan yeni heveslerimiz arasında kendine yer buldu. Bunun için kadınlar motosiklet kullanabilir mi? Sözü tarihe karışıyor desek daha doğru olacaktır.

Hayatımıza motosiklet üreticilerinin çıkarmış oldukları ve bu motosiklet modellerini, bayan motosiklet modelleri diye tanıttıkları motosikletler girmiştir. Bu modellerin en ilgi çekici olanlarından biri ise scooter tipi motorlardır. Motosiklet alımlarında bay bayan ayrımı yapılmasının belirli nedenleri vardır. Bayanlara göre motosikletlerin motor güçlerinden daha çok estetik görünüşleri ve sürümlerinde ki rahatlık önem taşır. Çünkü bayan motosiklet sürücüleri erkek sürücülere oranla daha narin ve yavaş kullanıcılar olarak bilinmektedir. Bunun için bayan motosiklet modelleri arasında en önemli yeri Scooter tarzı motorlar almaktadır. Bu motosikletler; otomatik vitesli motorlardır. Kullanırken herhangi bir vites yükseltme veya düşürmeye ihtiyaç duyulmaz, sadece gaz verildikçe hızlanır ve gaz kesildikçe yavaşlar. Direksiyon ile sürücü koltuğu arası boş bir alandır ve sürücüler bacaklarını bu bölgeye koyarak kendilerini daha rahat hissederler. Bu yüzden bayanlar için motosiklet kullanımında en ideal motosiklet modeli olarak görülmektedir.

Ayrıca bu motosikletler özellikle bayan sürücüler için ilk motosiklet kullanımında eğitim görülecek en uygun motorlar arasında kendine yer bulur. Scooter motor modelleri, yarı Scooter ve tam Scooter olarak ikiye ayrılmaktadır. Hiç bir vites kullanımı yapmadan, ayakların orta boşlukta birleştirildiği motorlar ve bacakların ortadan atılıp ayakların yan ayaklıklar da olduğu yarı otomatik scooter modelleri olmaktadır. Kullanışları gayet rahat ve ilgi çekici olmaktadır. Bayanlar için üretilmiş olan ve oldukça ilgi gören bir çok motosiklet çeşidi vardır. Kendi isteklerine göre olan ve beğenerek aldıkları bu motosikletleri gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Fakat kullanırken dikkatli ve sakin olmaları gerekir. Ne var ki günümüzde erkek sürücüler, bayan sürücüleri gördüklerinde onları önemsemiyor. Hatta motosikletli bayanları akıcı olan trafik ortamlarında dahi sıkıştırma gibi bir çok kullanım dışı hareketlerle rahatsız edebiliyorlar. Bunun için bayan motosiklet sürücülerine büyük görev düşüyor.

Unutmayın ki, motosiklet kullanımı diğer araçlara nazaran daha zordur. Olabilecek herhangi bir kaza durumunda direkt olarak zarar görecek kişi motosiklet sürücüsü olmaktadır. Bunun için motosiklet kullanımları gerçekleştirilirken gerekli aksesuarlar eksiksiz olarak takılmalı, sürücü kendini oluşabilecek her türlü kötü davranış veya kaza durumunda korumalıdır. Dikkat motosiklet kullanımında can kurtarır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ