Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Bayan Motor Kıyafetleri

Bayan Motor Kıyafetleri

Bayan Motor Kıyafetleri

Motosiklet kullanmak bir çoğumuz için vazgeçilmez bir tutku haline gelmiştir. Ama trafiğin her geçen gün daha yoğun olduğu büyük şehirlerde; iş yerlerine, gideceği yerlere ve evlerine ulaşım sağlamak için pek çok insan motosiklet kullanmaya başlamıştır. Bunların bir kısmı ise elbette bayan sürücüler olmaktadır. Üstelik onlar erkek sürücülere nazaran daha bilinçli olmaktadır. Çoğunlukla tüm ekipmanlarını kullanmak istedikleri motosikletleri almadan önce deniyorlar.

Ehliyeti aldıktan sonra dallarında uzman olan hocalardan eğitim alıyorlar ve daha sonra bulundukları şehirde motosiklet kullanımına başlıyorlar. Peki ya bayan motosiklet sürücüleri, bayan motor kıyafetleri ve aksesuarlarını seçerken nelere dikkat etmeleri gerekir? Motosiklet kullanımına yeni başlayan bayan sürücüleri çoğunlukla yaz aylarında motosiklet kullanmaya başlarlar. Çünkü motosiklet kullanımı konusunda henüz acemi iken bunun üzerine bir de kötü hava koşullarını karşılarına almak istemezler. Bundan dolayı genellikle ilk bakılmakta olan ekipmanlar; kask, yazlık bayan motosiklet montları, yazlık motosiklet eldivenleri ve dizlikler olmaktadır. Öncelikle sizlere en önemli tavsiyemiz, yaz aylarında motosiklet kullanırsanız, yazlık kask olarak görülen açık kasklara yönelmemek gerekir. Hayatınızda ilk kez kask kullanacaksanız, ilk kez taktığınız kask sizi mecazi anlamda boğacak veya terletecek olabilir. Üstelik kask kullanacağınız için küpe takamaz, makyajlı olarak kask kullanamazsınız. Ama bunlar sizin için önemli olmamalı. Çünkü kullanacağınız motosiklette, arabadaki gibi sizi dışarıdan gelecek ani kaza girişimlerine karşı koruyabilecek herhangi bir dış kabuk yoktur. Buda demek oluyor ki siz de motosikletiniz de bulunmayan o dış kabuğu canınızın önemi için giymek zorundasınız.

Motorcu Bayanlar

Motorcu Bayanlar

Bu sayede artık randevularınızı geç kalmaktan dolayı ertelemek zorunda kalmayacak, hayatınızdan çıkarmak zorunda kaldığınız trafik ile ömrünüze 15 gün eklemiş olacaksınız. Bu yüzden hangi mevsimde olursak olalım tam kapalı bir kask kullanmak gerekli. Eğer havalandırma kanallarına sahip olan bir kask edinirsek yaz mevsimini de oldukça rahat geçirebiliriz. Bunun yanı sıra kullandığınız kask kadar motosiklet montlarınız da size oldukça büyük artılar kazandıracaktır. Herhangi bir düşme sonrasında vücudunuzun yara almaması, kaburga ve iç organlar da hasar oluşmaması gibi bir çok etkende rol oynayabilir. Bu yüzden motosiklet sürerken kullanacağımız montumuzu en az kask seçimi kadar titiz ve özenle yapmalıyız. Motosiklet kullanırken gerekli tüm önlemleri almak, bulundurduğumuz aksesuarların tamamını kullanarak yola çıkmaktan geçer. Eğer sizde kendinize ve sağlığınıza önem veriyorsanız hiç bir ayrıntıya takılmadan gerekli tüm motosiklet aksesuarlarını edinin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kiralık Vinç dedi ki:

    Sepetli Vinç Kiralama şirketi olarak şunu söyleyebiliriz kesinlikle motosiklet kullanırken kask ve koruyucu takmalısınız.

BİR YORUM YAZ