Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Bayan Makyaj Çeşitleri

Bayan Makyaj Çeşitleri

Bayan Makyaj Çeşitleri

Dünyamız kadınları için makyaj olmazsa olmazlar arasındaki yerini almaktadır. Günümüzde bayanlardan sonra erkeklerde bakım yapmalarından ve kendilerine bakmalarından dolayı makyaj denilen sanatın gelişmesine olanak sağlamaktadır. Bir makyaj doğru ve eksiksiz bir şekilde yapıldığında kadınlarda yüz hatlarını kusursuz bir şekilde ortaya çıkmasına neden olurken diğer yandan yapılan kötü bir makyajın felaketlere neden olabileceği bilinen bir gerçektir, makyaja olan talep nedeniyle de birçok bayan makyaj çeşitleri ortaya çıkmaktadır. Sıradan bir günde makyaj yapmakla özel bir günde makyaj yapmak farklılıklar göstermektedir bu farklardan biride gece dışarı çıkıldığında gece makyajı yapılmasıdır iste bunlar bu doğrultuda bizlere makyaj çeşitlerini karşımıza çıkarmaktadır. Makyajı oluşturan unsurlara gelecek olursak bunlar ruj, far, allık gibi unsurlardan oluşmaktadır, bir de makyaj çeşitleri vardır bunlar ise porselen makyaj, yukarıda da bahsi geçtiği üzere günlük ve gecelik makyaj çeşitleridir, peki detaylı inceleyecek olursak makyaj çeşitleri arsında bulunan ve bugün kadınların tercih ettiği bu makyaj türlerini biraz daha detaylandıralım.

Gece Makyajı

Hemen her kadının yapmakta olduğu bir makyaj tarzı olan gece makyajı geceleri yüz hatlarını daha belirgin bir hale getirmek ve yüz hatlarının daha çok ortaya çıkmasını sağlayan bir makyaj türüdür. Burada kullanılan makyaj malzemesi olarak yanaklara uyguladığımız allık dudaklara sürülen ruj ve kirpiklere çekilen rimellerdir ve bu rimeller çok koyudur aynı zamanda da belirgindir. Bu tür makyaj tarzı kısıtlı alanlara sahiptir bu alanlara örnek verecek olursak eğer, gece yemekleri düğün törenleri nişan törenlerine giderken tercih ettikleri bir türdür gece makyajı. Gece makyajı için makyaj teknikleri ve renk uyumu ile genç bir görünüme sahip olun, çevrenizde fark yaratın.

Günlük makyaj

Gece makyajından sonra da bir diğer dikkat çekici makyaj türlerinden olan, günlük makyaj bir arkadaşınıza kahve içmeye giderken, markete alışverişe giderken dahi kullanabileceğiniz daha doğru uygulayabileceğiniz bir makyaj türüdür günlük makyajda cilt kusurlarını örtmek pudra dokunuşlarıyla gerçekleşmektedir diğer yandan ise günlük makyajda en çok kullanılanlardan bir diğeri ise sade bir görünüme sahip olabilmek için kirpiklere rimel çekilmesi olarak bilinir. Aynı zamanda isteğe uygun far kullanılması da kişiye farklı bir görüntü kazandırmaktadır. Gün geçti ülkemizde bakıma önem her geçen gün artmaktadır bu doğrultuda unutulmaması gereken bir gerçek var çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ