Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

BAYAN İÇ GİYİM ÇEŞİTLERİ HAKKINDA

BAYAN İÇ GİYİM ÇEŞİTLERİ HAKKINDA

EN ÇOK KULLANILAN İÇ GİYİM ÇEŞİTLERİ

Günümüzde En çok yapılan alışveriş türlerinden biri de bayan iç giyim ürünleridir. Bu ürünler sıklıkla kullanılması nedeniyle çabuk yıpranan ve sürekli yenilenmesi gereken ürünlerin başında gelmektedir, bayan iç giyim de kalite oranı da iç giyimin ömründe oldukça belirleyici neden olabiliyor, farklı kişiler içinde seksi kostümler oldukça bayanlar tarafından kullanılmaktadır. Ülkemizde bayan iç giyimin de her ne kadar tercih edilen ucuz parçalar, daha ucuz gibi görünse de daha fazla eskimelerinden dolayı gayet tuzlu oluyorlar. Bundan dolayı tabiri caizse orta durumda bulunandan vazgeçmemekte fayda var. Bayan iç giyim alışverişlerinde ödeme yaparken avuç dolusu para vermeniz hiç gerek yok ancak çok ucuz maliyetli sıradan parçalardan da itinayla kaçınmanız gerekir. Bundan dolayı bu ürünler grubunda kaliteyi ve sağlamlılığı belirleyen modelleri değil üretiminde kullanılmakta olan malzemelerdir ya da hammaddelerdir. Peki nedir kadın iç giyiminde tercih edilen modeller bunlara örnek vermek gerekirse. Büstiyer, jartiyer, sutyen, külot ve korse olarak adlandırabiliriz.

Büstiyer

Fransızlardan günümüze ve Türkçe’mize gelmekte olan büstiyer, ülkemizde bilindiği üzere iç kiyim konusunda bayanlar tarafından oldukça talep gören bir alternatif halini almaktadır hemen her bayanın iç giyim dünyasını süsleyen büstiyer. Kadınların kıyafetlerinin içine giyilen göz alıcı, çarpıcı, özellikle işlemeli bir kumaştan yapılmış askısız ve ya askılı iç giyim ürünüdür. Büstiyer daha çok bayanların ceket altından giydiği de bilinmektedir ve diğer tercih eden bayanlar ise sporculardır çünkü daha rahat hareket etmekte ve hareketi kısıtlamadığı bilinmektedir. Büstiyer takım halinde tasarlanıp aynı zamanda satılmaktadır.

Tanga

Bayanların genellikle giydikleri dar etek ya da kot pantolon altına giydikleri ve külot izi bırakmayan üsten ya da yandan ipli olan külot tarzıdır. Tanga Modelleri genellikle çalışmakta olan bayanların tercihleri arasında yer almaktadır çalışan bayanlar tangaların kumaş altında iz bırakmadığını bildikleri için tercihleri arasına almışlardır. İç giyim olarak tanga kullanacak olan bayanların yumuşak ve pamuklu malzemeden üretilmiş olduğuna dikkat etmek gerekmektedir aksi taktirde naylon yada diğer tür malzemeden yapılma bir tanga çok rahatsız edici bir kullanım sağlayacağı gibi cildinize de zarar verebilmektedir. Alacağınız tanga modellerinde asla model ve renk kısıtlaması bulunmamaktadır.

Jartiyer

Ülkemizde ve dünyada bayanların ilgi gösterdiği ve bayanların iç giyim olarak kullandığı diğer ürünlerden biri olan jartiyer içten giyilen çorapların sabit bir şekilde kaymadan durmasına neden olan lastikli bağa günümüzde jartiyer adı verilmektedir. Ancak jartiyer kullanan kadınlarda bu bağ, çok sık tasarlanmıştır ve jartiyer kullanan kadınları bir anda inanılmaz bir şekilde seksi bir görünüme ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Ama günümüzde jartiyer insanların aklında çorap olarak ta yer almakta ya da bilinmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ