Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Barış Akarsu Nasıl Parlamıştı?

Barış Akarsu Nasıl Parlamıştı?

2004 senesinde ATV’de “Akademi Türkiye” adı altında bir TV program yayımlanmaya başladı. O zamanlar şarkı yarışması programları henüz fazlasıyla yaygınlaşmadığından, Akademi Türkiye büyük bir heyecanla izlenmekteydi.

Barış Akarsu Nasıl Parlamıştı?

Akşam olduğu vakit ev halkı televizyona kilitlenir, kimin ne kadar oy aldığı çok merak edilirdi. Çok fazla heyecan ve merak uyandıran, sabırsızlıkla beklenen bir programdı. Bu program sayesinde Barış Akarsu`yu tanıdı Türkiye.

Sesiyle olduğu kadar dış görünüşüyle de fazlasıyla ilgi çeken bir yarışmacıydı. Bir anda gönüllerde taht kurmayı başardı. Cem Karaca’ya olan hayranlığı olduğu her hâlinden belliydi. Yarışmayı Barış kazandı.

Yarışmayı kazandıktan sonra “Islak Islak”ı piyasaya çıkardı. Söz ve müzik Cem Karaca’ya ait olan ve yine Karaca’nın yakın müzisyen dostları Uğur Dikmen ve Cahit Berkay ile beraber hazırladığı “Nerde Kalmıştık?” ve albümde yer alan “Islak Islak” parçasını kendine özgü bir biçimde yorumladı. Yalancı Yârim dizisinde de baş roldeydi.

Albümler, diziler derken herkesin bildiği biri haline gelen Akarsu’nun hayatını bir trafik kazası tersine çevirdi. Resmi belgelere dayanırsak, kazada onun yüzde yüz kusurlu olduğunu kabul etmek zorundayız. Bu bakımdan,  “Barış Akarsu’nun Ölümündeki Sırlar” ile “Kaza Raporu Barış’ın Aleyhine” başlıklı haberler, hiçbir şekilde Akarsu’nun öldüğü sonucunu değiştiremeyecekti. 28 yaşında, geride sayısız gözü yaşlı hayran bırakarak ve kariyerinin had safhaya ulaştığı bir anda tüketecekti ömrünü, heba edecekti kendini…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ