Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Balık Yağının Önemi Nedir

Balık Yağının Önemi Nedir

Balık Yağının Önemi Nedir?

Özellikle soğuk su balıklarından elde edilen balık yağının faydaları oldukça fazla, Örneğin, Alzheimer, kalp ve damar rahatsızlıklarında, dikkat eksikliği, yüksek tansiyon, depresyon rahatsızlıklarında çok faydalıdır. Balık yağı her yaş için sağlığı geliştirdiğini gösteren birden fazla çalışmalar vardır. Balık yağı sağlık açısından vücudumuzdaki fonksiyonlar için çok önemlidir. Balık yağı birçok rahatsızlığa iyi geliyor. Yeterli miktarda alınan Omega 3 kullanıldığında yaşlanmaya karşı olan ve güneş etkisine bağlı cilt lekelerinde gözle görülen azalma sağlamaktadır. Sedef rahatsızlıklarında ve egzama tedavisinde oldukça yararı vardır.

Omega-3 Takviyesi Seçmenin 5 Kuralı:

1.Doğru Omega-3 takviyesi seçerken EPA/DHA oranının 3/2 olmasına özellikle dikkat edilmesi gerekir. Bu oran ne kadar fazla olursa, omega-3 takviyesi kalitesinin o kadar iyi olduğunu gösterir.

2. Omega-3 yağ asitleri, hava ile temas ettikleri zaman yapıları bozulur, Dolayısıyla, en çok dikkat edilmesi gereken konu Omega-3 yağlarının içine konulduğu kapsüllerin hava almadığından çok emin olmalısınız.

3. İki parmağınızın arasına alıp ta sıktığınız da yumuşak olan kapsüller, hava alırlar. Bu tür yumuşak kapsüller Omega-3 yağ asitlerinin oksitlenme olmasına sebep olur. Yine diyorum, Hava alan kapsüllerde bulunan Omega-3 yağlarını kesinlikle kullanmayınız.

4. Omega-3 kapsüllerinin oksitlenmesinden dolayı olarak bozulmasını engellemek için kapsülün içerisine azot gazı, Nitrojen kabarcığı koyarlar. Omega-3’ün azot gazı kabarcığı ile kullanılan kapsüller arasında yüksek teknoloji bir üretimi vardır. Bu yöntem ile yağ asitleri hiç bozulmadan etkinlikleri korunur. Azot gazı insan sağlığı için zarar yoktur. Fakat soluduğumuz havanın çoğu azot gazından oluşmaktadır.

5.Kullandığınız Omega 3 takviyesinin ağır metaller içermediği üretici tarafından araştırılıp garanti altına alınmıştır. Omega 3 takviyeleri kullanmaya çok dikkat edin.  Bu garantiyi vermeyen ürünleri kesinlikle kullanmayınız.

Neden Balık Yağı Takviyesi?  

Doktorlar insan sağlığı için haftada 2 porsiyon balık tüketmesi gerektiğini söylüyorlar Fakat balık yiyemeyen insanlar için balık yağı takviyesi alarak bir nebzede olsa balık tüketmiş olurlar. Deniz balıklarının hepsinin EPA+DHA ihtiyacımızı karşılamadığı için yanlış pişirme ile bu kaybın daha çok artması, omega 3 yağ asitlerinin alımını engelleyen sebepler olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ