Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

AYAKKABI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

AYAKKABI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

Ayakkabı seçerken öncelik her zaman model ve renkte olur. Elbette ki istediğiniz modelde olmasını arzu ettiğiniz bir  ayakkabı modeli ilk tercih olsa da, aslında ön planda olması gereken konu ayak sağlığı ve ayakların rahatlığıdır. Ayakkabılar vücudun rahat taşınmasını sağlar ve omuriliği destekler. Doğal malzeme ile yapılan ayakkabılar cilt sağlığınızı koruduğu gibi batık tırnak, nasır ve mantar gibi bazı rahatsızlıkların oluşumunu da engeller. Ayrıca doğru seçilen bir ayakkabı ayağınıza egzersiz bile uygular.

Giyince zaman içinde rahatlar ya da genişler düşüncesi ile aldığınız bir ayakkabı zaman içerisinde tırnak batmasına, basma bozukluğuna, ayak mantarına, parmaklarda şekil bozukluğuna, nasır oluşumuna, bel, bacak ve ayak ağrılarına neden olur. Ayrıca kalıcı deformasyonlara da sebep olur. Bu nedenle ayakkabı seçimi yaparken kesinlikle ilk kriteriniz ayaklarınızın sağlığı ve rahatlığı olmalıdır. Unutmayın ki ayakkabı seçimi le ayak sağlığı doğru orantılıdır.

Ayakkabı alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar arasında ayakkabının doğal malzemeden üretilmiş olmasıdır. Ayrıca anatomik ayakkabıların taban yapısı ortopedik ayakkabılara oranla daha yumuşaktır. Yumuşak taban yapısı ayağın şeklini alır ve basış noktalarında değişiklik yapmaz.

Son olarak, eğer ayak rahatsızlıkları yaşıyorsanız ve bunlardan kurtulmak istiyorsanız bu konuda yapılan tedavinizin aksatılmaması ve düzenli olması gerekmektedir. Sağlıklı ve rahat ayakkabı kullanmanın, tedavi sonucunda olumlu sonuç verebilmesi için ortopedik ayakkabıların önemli bir etken olduğunu ve düzenli kullanılmaması gerektiğini de sakın aklınızdan çıkarmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ