Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Aspir Nedir, Faydaları Nelerdir?

Aspir Nedir, Faydaları Nelerdir?

Bir yıl ömrü olan aspir çiçeği, papatyagillerdendir. Dikenli yaprakları olan, sarı ve kırmızımsı renktedir. Ülkemizde üretilebilmektedir. Oldukça sert ve uzun bir yapısı vardır. Yağı çıkartılarak da kullanılmaktadır.

Aspir Nedir, Faydaları Nelerdir?

Aspir yağı İnsan vücuduna faydalı asitler içerir. Omega6 ve linoleik asitler bolca vardır. Vücudun dengesini koruyarak, kolestrolün düşmesine yardımcı olur. Kalp krizi, kalp hastalıkları ve felç riskini azaltır. Aspir nedir sorusunun diğer bir cevabı da içindeki omega6 ile kan şekerini düzenler. Diyabete yakalanma riskini düşürür. Aspir, damar şertleşmesine karşı koruyucudur. Göğüs ağrısı, öksürük, nefes sorunu ve balgam sökmeye yardımcıdır. Zayıflamaya yardımcı bir bitki olması ile dikkat çeker. Obeziteye yakalanma riskini azaltır. Kadınların hormonel dengesizliklerini düzelterek, adet düzensizliğine iyi gelir.

Aspir Yağının Diğer Faydaları

Aspir içerisinde bulunan omega6 ile bağışıklık sisteminin güçlenmesine neden olur. Vücut direncini önemli ölçüde artırır. Sindirimi kolaylaştırarak kabızlığı önlemeye yardımcı olur. Kas ve eklem ağrıları için doğal bir ilaçtır. Aspir nedir, faydaları nelerdir? Yazımıza aspirin zararları ile devam edelim. Aspir yağının kullanılması sonucu bazı insanlarda alerjiye neden olabilir. Bazı insanlarda da bulantıya, kusmaya ve mide ağrılarına neden olabilir. Fazla tüketildiğinde kan basıncının düşmesine neden olabilir. Düşük tansiyon sorunu yaşayan insanlarda tansiyonu daha da düşürebilir. Çok fazla tüketilirse ishale neden olabilir. Bu nedenle kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Aksi halde istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ