Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

AŞK İLİŞKİNİZİ SARSMAMAK İÇİN BU ALIŞKANLIKLARDAN KESİNLİKLE UZAK DURUN

AŞK İLİŞKİNİZİ SARSMAMAK İÇİN BU ALIŞKANLIKLARDAN KESİNLİKLE UZAK DURUN

Aslında hiç farkında olmadan yapılan bazı alışkanlıklar ilişkilerin sarsılmasına sebep olabiliyor. Sağlıklı ve güzel bir ilişki için tercih etmeniz gereken şey normal ve açık davranmak olmalıdır.

Peki nelerdir bu farkında olmadan yapılan alışkanlıklar. Dilerseniz tek tek gözden geçirelim.  Acaba ilişkinizde en kötü alışkanlığınız nedir? Bakalım sizde bunların hangileri mevcut? İlişkinizi sarsabilecek bu alışkanlıklara dilerseniz bir göz atın ve yapmamaya özen gösterin. Sağlıklı ve güzel bir ilişki yaşamak istiyorsanız bu maddelere kulak verin.

AŞK İLİŞKİNİZİ SARSMAMAK İÇİN BU ALIŞKANLIKLARDAN KESİNLİKLE UZAK DURUN

Yüzleşmekten Kaçınmak

Kadın ya da erkek sizi rahatsız eden bir şey varsa yüzleşin. Asla yüzleşmekten kaçmayın. Acaba daha kötü mü olur? Diye düşünmek yerine,  ya da gereksiz alınganlık göstermek yerine sizi rahatsız eden konuyu gündeme getirin. Oturup somurtmanız içinde bulunduğunuz anları tamamen mahveder.

Sinirli Davranışlar

Bazen hem kadın hem erkek için de sinirli davranışa sebep olabilecek konular olabilir. Burada önemli olan güvenli bir aşk ve ilişkiler için bir taraf bunu sergiliyorsa diğer tarafın daha alttan alarak, daha sakin davranış sergilemesidir. Sinir eğer doğal bir tepki şekliyse ve sürekli yapılıyorsa bu alışkanlık ilişkiyi çok kısa sürede sarsar. Fakat ara sıra ve önemli sebeplerde ortaya çıkıyorsa bunu partnerinizle sakin ve anlayışlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Bıkkınlık

Eşler veya çiftler bazen konuşurken bir konuya takılıp kalarak o konuyu devamlı gündeme taşır. Sürekli ileriye sürer. Hiç bir konuya çok fazla takılıp kalmayın. Uzatmadan anlatıp çözümleyip bitirin ve noktalayın. Bu davranış her iki taraf için de belli bir zaman sonra bıkkınlığa yol açar.

Ona Çocuk Muamelesi Yapmak

Bazen ilişkilerde bir taraf diğerine aslında iyi yaptığı ve kolayca başa çıkabileceği bir konuda bile bu işi nasıl yapması gerektiğini anlatır. Yani aslında çocuk muamelesi yapar. Bu  davranış ilişkiyi tehlikeye sokan davranışlardan biridir.  Bu karşı tarafın sinirlenmesine veya tüm sorumluluğu üzerinden atmasına sebep verir. Bu davranıştan uzak durunuz.

Dış Görünüş

Evliiliklerin ya da ilişkilerin ilk zamanlarında gösterilen dış görünüş önemi zaman içinde bazen yok oluyor. Bazen bir taraf ya da her iki taraf bu özeni bırakır. Bu tamamen yanlış bir harekettir. İlişkinin sürmesi ve güzelliği için bunun sürekli özene ihtiyaç vardır. Bu dış görünüş için de geçerlidir.

Özür Dilememek

İlişkilerde en çok rastlanan davranış şekillerinden biri de özür dilemekten kaçmaktır. Bu kötü bir alışkanlıktır. Bazı zamanlarda bir taraf bazen de her iki tarafın hatalı olduğunda özür dilemesi gerekmektedir. İlişkinin sağlığı ve devamlılığı açısından bu davranış önemlidir.

Sürekli Onay Vermek

Partnerini kırmamak veya kızdırmamak için her konuyu onaylamak kötü bir alışkanlık şeklidir. İlişkini hiçbir heyecanı ve anlamı kalmadığı gibi devamında isteksizlik ve ilgisizlik  başlar. Bu da ilişkiyi bitirir.

Kin Beslemek

En kötü alışkanlıkların başında kin beslemek gelir. Zamanla ilişkiyi törpüleyerek yok eder. Kin duymanızı yaratan sebepleri kendi içinizde değerlendirin ve buna gerek duymanızı sağlayacak nedenin ne olduğunu bulmaya çalışın. Kin duygusu eşler arasında asla yaşanmaması gereken bir duygudur. Böyle bir alışkanlığınız varsa bundan kurtulun. Bu şekilde hiçbir ilişki uzun süreli olamaz.

Dinlemeyi Bilmemek

Partnerinizi dinlemeyi bilmezseniz, sözlerine değer vermeyip hep kendi sözünüzün geçmesine önem verirseniz ilişkiniz bir yerde tıkanacak ve ilerlemeyecektir. Sürekli kendinizi haklı bulup bunu tekrarlarsanız bu karşı tarafa saygısızlık ve aşağılamak olur. Böyle bir ilişkinin süresi çok uzun olmaz.

Bağımsız Davranmak

Çiftlerden birisi ferdi olarak hareket edip kendi zevklerini, kendi aktivitelerini birlikteliğinin önüne alıyorsa zaten bu ilişki başlamadan biten bir ilişkidir. Böyle bir alışkanlığınız varsa tehlike çanlarının çalması çok yakındır. Hemen bundan kurtulun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ